Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » 21 Dni Języka Polskiego i Kultury Polskiej w Kaliningradzie z udziałem lubawskich gimnazjalistów

21 Dni Języka Polskiego i Kultury Polskiej w Kaliningradzie z udziałem lubawskich gimnazjalistów

21 Dni Języka Polskiego i Kultury Polskiej w Kaliningradzie z udziałem lubawskich gimnazjalistów

W dniach 23-26 kwietnia zespół muzyczno-wokalny z Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie brał udział w Dniach Języka Polskiego i Kultury Polskiej w Kaliningradzie, które były organizowane już po raz 21. Obchody odbywały się w Gimnazjum Nr 40 im. J. Gagarina . Uczniowie naszej szkoły koncertowali podczas inauguracji oraz w drugim dniu – spotkaniu z mieszkańcami Kaliningradu, rodzicami uczniów szkoły Nr 40. Oba występy zostały nagrodzone wielkimi oklaskami.
W uroczystościach między innymi brali udział: Konsul Generalny RP Marcin Nosal, przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i przede wszystkim młodzież, która aktywnie uczestniczyła w programie tygodniowych obchodów –w konkursach wiedzy, wystawach i koncertach.
Skład delegacji lubawskiego gimnazjum:
Julia Borkowska, Daria Ismer, Paulina Karkut, Marek Bielski, Aleksander Szczepański, Mikołaj Gsell, Łukasz Nojman, Stanisław Grzywacz  nauczyciel muzyki i Marek Borkowski dyrektor gimnazjum.
Poza koncertem dla uczniów lubawskiego gimnazjum zorganizowano zwiedzanie szkoły, która wyposażona jest w wiele nowoczesnych urządzeń, jak również samego Kaliningradu.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Lubawie, rodzicom lubawskiego gimnazjum oraz sponsorom : Libro Marek Liberacki, Szkłomal Piotr Truszczyński, Okna Rogowski Arkadiusz Rogowski oraz Karczma nad Sandelą Wiesław Mergalski.

Materiał: Gimnazjum w Lubawie

a oto link do relacji TVP Olsztyn z wydarzenia http://l.facebook.com/l.php?u=http://olsztyn.tvp.pl/19813135/dni-polskiej-kultury-i-jezyka-na-rosyjskiej-ziemi

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top