Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Akcja „Bezpieczny przejazd”

Akcja „Bezpieczny przejazd”

Akcja „Bezpieczny przejazd”

17 lipca br. w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”, której głównym organizatorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, naszą bibliotekę odwiedziła przedstawicielka PKP pani Wiesława Pawska.

Najpierw dzieci obejrzały animowany film edukacyjny mówiący o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach drogowo – kolejowych, potem wysłuchały pogadanki o różnych rodzajach przejazdów kolejowych, sygnalizacji, zasadach bezpieczeństwa i skutkach nieostrożności.
Prowadząca spotkanie odwoływała się do wiedzy i doświadczeń dzieci, udzieliła szeregu cennych wskazówek. Gwizd lokomotywy, pisk hamulców, krzyk, policja zrobiły  wrażenie na młodych widzach – słuchaczach. Była to na pewno bardzo pouczająca i potrzebna lekcja               z zakresu bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że przypomnienie pożądanego zachowania na przejazdach kolejowych zapisze się na trwałe w pamięci dzieci i że oni pośrednio staną się promotorami kampanii wśród dorosłych, rodziców, rówieśników. Przecież nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, życie naszych najbliższych. Na zakończenie spotkania prowadząca wręczyła dzieciom gadżety kampanii – zeszyt edukacyjny „Bezpieczny przejazd”, książeczkę z kolorowaną „Kolejowa przygoda Piotrusia” oraz kubki.

Polecamy też zajrzeć na stronę: www.bezpieczny-przejazd.pl, gdzie znajdziemy wiele ciekawych informacji, a także kącik edukacyjno-zabawowy dla dzieci.

 

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top