Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Barszcz Sosnowskiego – NIE DOTYKAJ!

Barszcz Sosnowskiego – NIE DOTYKAJ!

Barszcz Sosnowskiego – NIE DOTYKAJ!

W związku z nagłośnieniem przez media sprawy barszczu Sosnowskiego, informujemy o zachowaniu szczególnej ostrożności  w razie napotkania tej rośliny. W razie znalezienia miejsc, na których występuje w/w roślina prosimy o kontakt z Urzędem Miasta Lubawa tel. 89-6455306 lub bezpośrednio ze Strażą Pożarniczą 998/112.

Jego wysokość może dochodzić od 1 do 4 metrów. Jego łodyga jest gruba, niżej pokryta jest plamami o barwie purpurowej, natomiast wyżej jest ona zielona. Liście Barszczu Sosnowskiego  składają się z szerszych odcinków, które zazwyczaj zakończone są tępo. Blaszka liściowa ma zaokrąglone krótkie ząbki. Kwiaty tej rośliny rosną w gęstych i sporych baldach, mierzących do 50 cm.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Barszcz_Sosnowskiego

http://barszcz-sosnowskiego.pl/jak-rozpoznac.html

Szkodliwe działanie rośliny poprzez parzący meszek nasila się pod wpływem wysokich temperatur oraz rosnącej wilgotności powietrza. Substancja wydzielana przez roślinę podrażnia skórę prowadząc do jej zapalenia, co więcej powstające rany i pęcherze trudno się goją, a po nich pozostają blizny, co więcej kontakt z rośliną może powodować również zapalenie spojówek.

 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności

Komentarze

Komentarze

Scroll to top