Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Championi wyróżnieni podczas Gali Sportu w Olsztynie!

Championi wyróżnieni podczas Gali Sportu w Olsztynie!

Championi wyróżnieni podczas Gali Sportu w Olsztynie!

Dnia 9 kwietnia w Filharmonii Warmińsko Mazurskiej w Olsztynie odbyła się Gala Sportu podczas, której uhonorowano najlepszych sportowców, trenerów i ludzi sportu , którzy w minionym 2014 roku osiągnęli największe sukcesy w skali międzynarodowej. Na uroczystość zaproszono parlamentarzystów, przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, radnych Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego, samorządów lokalnych, wyższych uczelni, prezesów związków i klubów sportowych, dyrektorów szkół mistrzostwa sportowego, przedstawicieli mediów.
Rangę imprezy podniosła obecność olimpijczyków zaś prowadzącymi całą Galę Sportu byli Iwona Pavlovic i Wojciech Jermakow.
W głównej części uroczystości w pierwszej kolejności wyróżniono  zawodników, którzy w 2014 roku startując na zawodach rangi igrzysk olimpijskich młodzieży, mistrzostw świata i europy w kategorii młodzieżowca, juniora i juniora młodszego zostali medalistami powyższych zawodów.
Wśród wyróżnionych nie zabrakło akcentu lubawskiego sportu, a konkretnie dotyczy klubu CSW Champion Lubawa z którego wyróżniona została Oliwia Rucińska zamieszkała na co dzień w Lidzbarku Welskim za brązowy medal z Mistrzostw Świata w kickboxingu oraz wyróżnionym został jak się później okazało jedyny reprezentant z Lubawy Hubert Łaniewski za Vice Mistrzostwo Świata w kickboxingu i to oni odebrali nagrody wraz z wyróżnieniami z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina. Dla przypomnienia powyższe wyniki dwójki naszych zawodników, którzy reprezentowali Narodową Kadrę podczas Mistrzostw Świata we Włoszech ubiegłego roku są jak do tej pory największym osiągnięciem w historii klubu CSW Champion Lubawa, ponadto ich wyniki jak i także wyniki innych utytułowanych zawodników lubawskiego klubu CSW Champion Lubawa z ostatnich minionych lat są odnotowane w księdze „Panorama Sportu 2014”. Wspaniała encyklopedia pokazująca historię największych osiągnięć Warmińsko Mazurskiego Sportu!
Za powyższe wysokie wyniki minionego roku Hubert Łaniewski został po raz trzeci doceniony. Przypomnijmy iż podczas Gali Sportu w Lubawie otrzymał z rąk Burmistrza Miasta Lubawy Macieja Radtke nagrodę finansową w kwocie 2500 PLN, a także został wyróżniony i otrzymał nagrodę rzeczową z rąk Starosty Powiatu Iławskiego Marka Polańskiego podczas powiatowej sesji w Iławie, w której również na tej samej uroczystości wyróżnienie wraz z nagrodą otrzymał jego trener Rafał Mazurowski.
W imieniu zarządu klubu CSW Champion Lubawa serdecznie gratulujemy!

Materiał: CSW Champion Lubawa

Komentarze

Komentarze

Scroll to top