Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Czternaste Witaminy

Czternaste Witaminy

Czternaste Witaminy

Już po raz czternasty w Szkole Podstawowej w Lubawie odbył się festyn rodzinny „Szkolne Witaminy” promujący zdrową żywność, lokalną tradycję i kulturę.
Burmistrz Miasta i Dyrektor Szkoły zaprosili na Witaminowe Cittaslow, którego temat przewodni brzmiał „ W staromiejskiej zagrodzie 1216-2016”.
W programie tegorocznej edycji znalazło się kilkanaście wydarzeń, które zainteresowały wielu mieszkańców Lubawy i okolic. Wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta wraz z zespołem mażoretek pod kierunkiem pana Mateusza Raczyńskiego , zaprezentował się Szkolny Zespół Cyrkowy „Pantarej”, chór „Apasjonata”, grupa taneczna „Remic Studio”, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Wrzosy”, Lubawska Grupa Muzyków i Studio Dreams”, a znane piosenki zaśpiewały Dominika Dąbrowska, Karolina Szpanowska i Jagoda Dymczyk . W wykonaniu zespołu Rene usłyszeliśmy wiele piosenek, m. in. „Hej, kochanie”, „Czas”, „Samotność” i „Wiara”. Gościliśmy też Bractwo Rycerskie Zamku Lubawskiego. Dzieciom i dorosłym dodatkowych wrażeń dostarczyły krótkie filmy wykonane w technologii 7D. Mogli też obejrzeć wystawę zwierząt z Pałacu Mortęgi, zakupić owoce, warzywa, przetwory, kosze witaminowe, biżuterię, ozdoby, książki, kosmetyki, rośliny doniczkowe, zdjęcia. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Ślimakowy rzut z nagrodami”. Można było także zakupić płytę przygotowaną z okazji uczczenia jubileuszu 800-lecia chrztu Lubawy i Ziemi Lubawskiej. Znalazły się na niej muzyczne interpretacje wierszy lubawskich poetów w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły. Uczestnicy festynu mogli rozsmakować się w potrawach przygotowanych prze szkolną kuchnię oraz kupić domowe ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów. Wiele atrakcji czekało na najmłodszych uczestników: dmuchańce, przejażdżka konna, stoiska z zabawkami, malowanie twarzy. Na koniec młodzież wraz z ks. Andrzejem odtańczyła „Belgijkę”, a imprezę zamknął pokaz laserowy.
W tę jesienną niedzielę szkoła podstawowa była najbardziej kolorowym, rozśpiewanym, roztańczonym, smacznym, zdrowym, ciepłym i słonecznym miejscem. Już dziś zapraszamy za rok.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu. Dziękujemy szczególnie darczyńcom i wszystkim przyjaciołom szkoły.
Zapraszamy na kolejną, ostatnią witaminową niedzielę września w 2017 r.

Artykuł/zdjęcia: Jolanta Knoblauch/ Łukasz Szauer

Komentarze

Komentarze

Scroll to top