Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Dawid Łątkowski z Lubawy na trasie Nutella Mini Tour de Pologne 2015

Dawid Łątkowski z Lubawy na trasie Nutella Mini Tour de Pologne 2015

Dawid Łątkowski z Lubawy na trasie Nutella Mini Tour de Pologne 2015

#JAKMISTRZ to hasło tegorocznej edycji Nutella Mini Tour de Pologne, której ambasadorem jest Michał Kwiatkowski – Mistrz Świata z 2014 roku w kolarstwie szosowym. Impreza skierowana do dzieci w wieku 8-12 lat odbyła się w ramach jednego z największych na świecie tygodniowych wyścigów kolarskich Tour de Pologne 2015. Wyścigi kolarskie dla dzieci zorganizowane były w miastach etapowych dorosłego tour’u, tj. Warszawa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Nowy Sącz, Zakopane i Kraków. Dzieci ścigały się po części trasy, po której kilka godzin później o zwycięstwo walczyli zawodowcy. Dekoracja najlepszych odbywała się na podium, na którym dekorowani byli najlepsi zawodnicy elity. Oprawa fantastyczna, na starcie każdego etapu grupa ponad 100 zawodników w kategoriach wiekowych 8/10 lat i 11/12 lat, tłumy kibiców, relacja w telewizji publicznej.

We wszystkich etapach MTDP wziął udział 10-cio letni lubawianin Dawid Łątkowski, uczeń czwartej klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Lubawie. Udział udany, zwieńczony trzema zwycięstwami etapowymi: w Dąbrowie Górniczej, Nowym Sączu i w wielkim finale w Krakowie. Ponadto Dawid zajął II miejsce w Katowicach, III miejsce w Zakopanem i IV miejsce w Warszawie. Był najwytrwalszym uczestnikiem imprezy, podążając za dorosłym peletonem zachował wysoką formę na każdym etapie. Jedną z nagród za zwycięstwo etapowe była wzorem Tour de Pologne i Tour de France żółta koszulka lidera. To najcenniejsze dla Dawida trofeum!

Oprócz wymiaru sportowego Dawid mógł przeżyć bliskie spotkanie z zawodowym peletonem. Obserwował z bliska rywalizację zawodowców na wszystkich etapach TDP, finisz w Katowicach rozgrywany z prędkością około 80 km/h, potężną kraksę przed metą etapu w Dąbrowie Górniczej, walkę na podjeździe pod Ściankę Bukovina o nachyleniu 20%!!! Podglądał też kolarstwo od zaplecza: przygotowania kolarzy do etapów, autobusy ekip zawodowych. To cenna nauka dla młodego pasjonata kolarstwa szosowego.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top