Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Deszcz z nieba i deszcz medali

Deszcz z nieba i deszcz medali

Deszcz z nieba i deszcz medali

Maj to miesiąc lekkiej atletyki. Kolejne imprezy w tej dyscyplinie sportu odbywają się w Lubawie. W minioną sobotę na Stadionie Łazienkowskim OSiR przeprowadzone zostały regionalne eliminacje Nestle Cup w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego. W konkurencjach wielobojowych (rzuty, pchnięcie kulą. skok w dal, skok wzwyż oraz biegi na różnych dystansach, w tym prze płotki) wystąpili zawodnicy reprezentujący warmińsko-mazurski Ośrodek Lekkiej Atletyki, na który składają się reprezentacje kilkunastu miast powiatowych oraz Lubawy.

Rozpoczęcie opóźnił nieco ulewny deszcz. Oficjalna uroczystość zamiast na stadionie odbyła się w hali sportowej OSiR. Służyła ona zresztą przez resztę zawodów za miejsce rozgrzewki (i ogrzania się) a także… stołówkę. OSiR zadbał bowiem o tak potrzebny w tym dniu ciepły posiłek, który ufundował wraz z zajazdem Tropiczna (dziękujemy!). Potem było już z górki. Rozpogodziło się, a sędziowie sprawnie przeprowadzili poszczególne konkurencje. Udało się nawet przeprowadzić konkurencje płotkarskie, z których sędziowie z powodu deszczu zrezygnowali na początku zawodów, oczywiście w trosce o zdrowie młodych sportowców.

– Bardzo wysoko oceniam poziom przygotowania zawodów. Duże brawa dla lubawskiego Ośrodka Sportu, że mimo złych warunków atmosferycznych tak dobrze przygotował się do tej ważnej imprezy. Namioty dla sędziów, posiłek dla zawodników, udostępniona hala sportowa i ogólna sprawność w tych warunkach zasługują na słowa uznania. Zrobię wszystko, aby w kolejnym roku regionalne eliminacje zostały znowu rozegrane w Lubawie – podsumował Wiesław Czerniakowski, wojewódzki koordynator programu LA dla każdego.

Szereg dobrych wyników i życiowych rekordów lubawskich zawodników (na co dzień członków Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Lubawa) sprawiło, że lubawian nie zabraknie podczas ogólnopolskiego finału, który zostanie rozegrany w Toruniu.

Szczegółowe wyniki na stronie internetowej:

http://www.lekkoatletykadlakazdego.pl/newsy/2016-05-15-eliminacje-regionalne-nestle-cup-w-lubawie-i-olecku/273106/#prettyPhoto

O programie (z oficjalnej strony): Program Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu. Zachęcamy dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne. Partnerami programu są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, PKN Orlen, Fundacja Orlen Dar Serca oraz Nestle.

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top