Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Dycha rekordowa, szczególnie dla lubawian

Dycha rekordowa, szczególnie dla lubawian

Dycha rekordowa, szczególnie dla lubawian

Fantastyczna pogoda, rekordowa frekwencja i wspaniała oprawa – tak w jednym zdaniu można podsumować przebieg i wyniki biegu ulicznego IV Lubawska Dycha. W niedzielę 17 sierpnia na Stadionie Łazienkowskim i 5 kilometrach lubawskich ulic od rana trwały gorączkowe przygotowania. Linię startu i mety wyznaczył okazały balon banku PKO BP, głównego obok samorządu miasta sponsora imprezy. Pogoda dla biegaczy była wprost idealna. Słońce kryjące się czasem za chmurami, lekki wietrzyk i ciepło lecz nie upalnie, a także rosnąca marka Lubawskiej Dychy sprawiły, że na starcie biegu zameldowało się 210 biegaczy i biegaczek z terenu całej Polski, nawet z tak odległych miejscowości jak Kraków czy Tychy. Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie oraz Lekkoatletyczny Klub Sportowy Lubawa mieli szczególne powody do radości, ponieważ udział wzięły aż 32 osoby z terenu miasta i gminy Lubawa (25 mężczyzn i 7 pań).
Bieg był świętem całego miasta. Ulice skutecznie zabezpieczyli lubawscy strażacy-ochotnicy, policja z Lubawy i Iławy, porządkowi i sędziowie. Dzięki temu na pustych, zajętych wyłącznie przez zawodników ulicach publiczność pozdrawiała uczestników biegu zachęcając ich do wysiłku okrzykami i oklaskami. Kolejny raz nie zawiedli kolarze z LKK Ziemia Lubawska, którzy w barwnych, klubowych strojach prowadzili i zamykali grupę biegaczy. Z trybun stadionu licznie zgromadzeni widzowie gorąco oklaskiwali reprezentantów Lubawy, których można było zobaczyć na podium w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych oraz osobnej klasyfikacji „najlepszy lubawianin – lubawianka”.
Na mecie każdy z uczestników otrzymywał pamiątkowy medal i najbardziej w tym momencie pożądaną butelkę wody. Przy stadionie można było się także posilić talerzem pożywnej grochówki ufundowanej przez zajazd Tropicana. W około godzinę po zakończeni biegu rozpoczęła się ceremonia dekoracji, w której uczestniczyły panie Joanna Knaś i Renata Demska reprezentujące PKO BP, burmistrz Lubawy Maciej Radtke, radny miasta i przewodniczący lubawskiego kolegium sędziów Janusz Sobiechowski, prezes LKK Ziemia Lubawska Jan Leliwa oraz dyrektor OSiR i prezes LKS Lubawa w jednym – Jacek Różański. Do rąk zwycięzców trafiły ufundowane przez firmę Szkłomal statuetki oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Pośród nich znaleźli się Mirosława i Sławomir Łątkowscy, twórcy Lubawskiej Dychy (kierowana przez pana Sławka Lubawska Spółka Komunalna była także sponsorem biegu).
Lubawska Dycha to nie tylko bieg główny ulicami miasta. W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata impreza rozpoczęła się od występów młodszych zawodników. Na dystansach uzależnionych od wieku startujących, wystąpiło łącznie 106 dziewcząt i chłopców. Tak jak starsi uczestnicy, każdy z otrzymał pamiątkowy medal, a dla posilenia sok i batonik.
Warto dodać, że przy okazji biegu PKO Bank Polski prowadził akcję charytatywną „Biegnę dla Laury”. Warunkiem przekazania przez Fundację PKO BP kwoty pieniędzy na leczenie 15-letniej, zmagającej się z guzem Laury, była zgoda co najmniej 20 uczestników biegu na umieszczenie na koszulce kartki z logo akcji charytatywnej. Lubawianie stanęli na wysokości zadania. Nie 20, ale wszystkich przygotowanych 60 kartek znalazło chętnych.
Lubawska Dycha na stałe weszła do kalendarza lubawskich imprez sportowych. Przywykli też do niej mieszkańcy miasta, ułatwiając życie sobie i organizatorom, a także dopingując uczestników biegu. Wszystko to złożyło się na obraz niezwykle udanej, chyba najlepszej z dotychczasowych edycji biegu.

Wyniki biegu wraz z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe i kategorią najlepszy lubawianin-lubawianka znajdują się na stronie firmy Domtel-sport: http://www.domtel-sport.pl/

Materiał: OSiR Lubawa

IVdychaWyniki 009

IVdychaWyniki 008

IVdychaWyniki 001 IVdychaWyniki 002 IVdychaWyniki 003 IVdychaWyniki 004 IVdychaWyniki 005 IVdychaWyniki 006 IVdychaWyniki 007

Komunikat Dycha IV1 Komunikat Dycha IV2 Komunikat Dycha IV3

 

 

zdjęcia: OSIR Lubawa

Zdjęcia: Błażej Pryba

Komentarze

Komentarze

Scroll to top