Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa (ang. Arbor Day) obchodzi się 10 października. Jest to międzynarodowa
i spontaniczna akcja sadzenia drzew, a także promocji zieleni, mająca na celu zwiększenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach coraz więcej terenów zielonych zastępujemy betonowymi konstrukcjami, parkingami czy placami. Traci na tym nie tylko krajobraz, ale także człowiek, gdyż coraz mniej obcujemy z przyrodą, a coraz częściej żyjemy w zanieczyszczonych miastach. Zapominamy, że drzewa min. stanowią naturalną barierę ochronną przeciwko nadmiernemu nasłonecznieniu, pyłom, śmieciom czy też hałasowi, redukują prędkość wiatrów, przyczyniają się do zwiększenia
wilgotności, poprawiają wchłanianie wody opadowej przez glebę, jak wszystkie rośliny produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, są w tym jednak najbardziej efektywne, ze względu na rozmiary. Poza tym pochłaniając dwutlenek węgla wbudowują go „na stałe” w drewno, czego nie są w stanie dokonać rośliny zielne. Drzewa są też miejscem życia wielu pożytecznych organizmów.

Z okazji Święta Drzewa uczniowie z kółka ekologicznego wraz z opiekunem i z pomocą pana konserwatora posadzili na terenie zielonym przy placu zabaw w naszej szkole 6 różnorodnych drzew (świerki, modrzewie, sosnę i cyprys) oraz kilka krzewów iglastych ( tuje i jałowce). Cała społeczność szkolna powinna dbać o naszą zieleń, cieszyć się z niej i korzystać z jej wspaniałych, niezbędnych dla życia walorów.

Uczniowie i opiekun kółka ekologicznego serdecznie dziękują darczyńcom sadzonek: p. Ewie Tchórz, p. Piotrowi Rykaczewskiemu oraz firmie „Olkwiat” z Lubawy.

Artykuł/zdjęcia: Agnieszka Kaczyńska

Komentarze

Komentarze

Scroll to top