Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Dzień Papieski w Gimnazjum

Dzień Papieski w Gimnazjum

Dzień Papieski w Gimnazjum

Dnia 18.10.2016r. nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Lubawie zgromadzili się na uroczystym apelu z okazji Dnia Papieskiego. Jego przesłanie nawiązywało do hasła tegorocznego XVI Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami Miłosierdzia”.

Aleksandra Raszkowska kl. IIb, Angelika Piontkowska kl. IIb, Natalia Ochocka kl. IIa, Julia Piórkowska kl. IIa, Julia Rutkowska kl. If i Miłosz Zdunek kl. Ib pod kierunkiem nauczycieli: Arkadiusza Rucińskiego i Justyny Guzowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawili kilka najważniejszych fragmentów z nauczania św. Jana Pawła II o miłosierdziu Bożym. Przypomnieli również świadectwo św. Faustyny Kowalskiej i św. Matki Teresy z Kalkuty, które czynienie miłosierdzia uważały za nadrzędny cel w życiu. Uczennice naszego gimnazjum wykonały również m.in. ulubioną piosenkę Jana Pawła II – „Barkę”.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewu i tańca. W drugiej części programu wystąpiła Alicja Makszyńska – uczennica kl. IIIe, która przypomniała o tym, że św. Jan Paweł II był również inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Razem z grupą lubawskich pielgrzymów zaśpiewała i odtańczyła kilka piosenek pielgrzymkowych. Na gitarze akompaniowała im Antonina Kaczmar – uczennica kl. IIId.

Na zakończenie młodzi wykonawcy zaprosili publiczność do wspólnego odtańczenia belgijki, co wywołało spontaniczną i niezwykle radosną reakcję uczniów naszej szkoły.

Opracowanie: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Scroll to top