Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Dzień Rodziny w klasie II a

Dzień Rodziny w klasie II a

Dzień Rodziny w klasie II a

W ramach obchodów XVII Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny przebiegających pod hasłem Rodzina drogowskazem życia uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą przy bardzo dużym zaangażowaniu rodziców zorganizowali 20 maja 2015r. już po raz drugi Dzień Rodziny.
Celem spotkania była: Nauka przez zabawę, czyli kolorowe eksperymenty, integracja i poznanie całej prawdy o zespole klasowym z II a.
Spotkanie rozpoczął zaproszony gość – pan Tomasz Rogowski, który przedstawił doświadczenia obrazujące ciekawy świat fizyki. Rodzice wraz ze swoimi pociechami z wykorzystaniem ogólnie dostępnych materiałów niepostrzeżenie wprowadzili dzieci w świat chemii. Badali, czy dany roztwór jest kwaśny, czy zasadowy. Dowiedzieli się, gdzie można znaleźć skrobię i jak można potwierdzić jej obecność. Poznali tajemnicę marchewki, czyli w jakim celu do surówek dodaje się olej. Eksperymentowali z atramentem. Okazało się , że można z rodzicem poznawać tajemnice produktów używanych w kuchni i doskonale się bawić. Następnym punktem programu była część artystyczna, z której najbardziej atrakcyjnym był Taniec Żywiołów: Ziemi, Powietrza, Wody i Ognia do utworu Jeana-Michela Jarrea- Oxygene 4. Uczniowie wręczyli swoim rodzicom przygotowane własnoręcznie upominki i życzenia.
Na zakończenie rodzice dzieli się swoimi wrażeniami przy słodkich wypiekach, przeglądając Przepiśnik II a, czyli zbiór najbardziej ulubionych potraw zaproponowanych przez ich pociechy. Natomiast dzieci bawiły z użyciem chusty Klanza.

Artykuł/zdjęcia: Joanna Mazurowska

Komentarze

Komentarze

Scroll to top