Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Gimnazjaliści z Lubawy Mistrzami Województwa

Gimnazjaliści z Lubawy Mistrzami Województwa

Dnia 28.03.2017r. w hali widowiskowo-sportowej OSiR-u przy Gimnazjum w Lubawie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych 2017r. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które zostały wyłonione we wcześniejszych 2 etapach eliminacyjnych: Gimnazjum Lubawa, Gmina Ostróda, Gimnazjum Morąg, Gimnazjum Biskupiec, Gimnazjum Prostki i Gimnazjum Biała Piska. Zespoły rywalizowały między sobą systemem ,,każdy z każdym”. Organizatorem turnieju było W- M Z LZS w Olsztynie przy współudziale GZ LZS w Lubawie i Lubawskiego Gimnazjum.
Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowała się drużyna Lubawskiego Gimnazjum, która wygrywając 3 spotkania i remisując 2, zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Województwa
W-M Z LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnej 2017r.
Indywidualnie zawodnik naszej drużyny Adrian Kowalski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Chłopcy Lubawskiego Gimnazjum obronili tytuł Mistrza Województwa, który zdobyli w 2016r. w Reszlu.

Skład drużyny Gimnazjum Lubawa:
Adrian Kowalski, Radosław Gajewski, Martyn Michalak, Marcel Kijewski, Dominik Sosnowski, Jakub Gdula, Kacper Sendlewski, Tobiasz Kłosowski, Szymon Szymański, Dominik Rogożyński

VI miejsce – Gimnazjum Prostki

Najlepsze drużyny turnieju zostały uhonorowane pucharami, medalami i dyplomami, które zostały wręczone przez Sekretarza
W-M Z LZS w Olsztynie – Marka Jaczuna i Przewodniczącego GZ LZS w Lubawie, pełniącego również funkcje Zastępcy Przewodniczącego
W-M Z LZS w Olsztynie – Benedykta Czarneckiego.