Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Grupa Ło/Men MOK Lubawa odniosła swój sukces!

Grupa Ło/Men MOK Lubawa odniosła swój sukces!

Grupa Ło/Men MOK Lubawa odniosła swój sukces!

W świecie teatru amatorskiego krąży powiedzenie, że przejść  eliminacje i dostać się na Ogólnopolski Festiwal „SCENA i” w Krakowie to mistrzostwo. A nam się udało
W miniony weekend tj.24-26 października ponad dziesięcioosobowa ekipa z Lubawy wraz z Teatrem z Ostródy gościła w Krakowie w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy. Przygotowaniom, perypetiom i oczekiwaniom nie było końca – sporo przeszliśmy organizując ten wyjazd. Kłopoty obsadowe, finansowe, zdrowotne ale postanowiliśmy nie poddać się i wcielić w życie sentencję –„Im więcej przeszkód tym większy proces twórczy…” I udało się – wystąpiliśmy wśród naprawdę znakomitych zespołów min.
Trzcina „Poza czasem”, Tomaszów Mazowiecki, TEATR PREVENTORIUM „Drama – wersja beta”, Będzin, Grupa Zatrzymać obrotówkę „Odtąd – dotąd”, Kraków, TEATR NA CHWILĘ „Panakeia”, Gryfino czy Teatr Ujście „Wyjęci”, Świnoujście. Natomiast nasz spektakl „Stan wyjątkowy” został świetnie odebrany przez publiczność – były reakcje, gratulacje, pytania. Zresztą zespół też jest z siebie zadowolony. Jury festiwalu podzieliło się z nami swoimi uwagami i dało wskazówki dalszej pracy. Również dobrze się bawiło przy naszym spektaklu. Otrzymaliśmy Dyplom Uznania a dodatkową atrakcją było zwiedzanie nowej siedziby Cricoteki  – Ośrodka Sztuki Tadeusza Kantora – co było fantastyczną lekcją teatru dla młodzieży i nie tylko. Prócz tego udało się pospacerować po uliczkach Krakowa, pooddychać powietrzem kultury polskiej i europejskiej. Jeszcze bardziej zawiązały się więzi wewnątrz grupy i pasja do teatru. To wszystko zespół uważa za swój osobisty i niezaprzeczalny sukces. Warto jest pokonywać przeszkody, bo to kształtuje w nas kreatywność i chart ducha!
Dziękujemy za wsparcie logistyczne i finansowe tego wydarzenia wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili. Bóg zapłać.
Obecnie zespół pracuje już nad nowym spektaklem i już zapraszamy. Szczegóły wkrótce…

Materiał: Monika Kazimierczyk, instruktor Grupy Ło/Man

Komentarze

Komentarze

Scroll to top