Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » II miejsce Zofii Bukowskiej w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej

II miejsce Zofii Bukowskiej w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej

II miejsce Zofii Bukowskiej w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom odbyły się w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie w piątek, 13 marca. Do rywalizacji stanęło 29 uczniów z poszczególnych grup wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z regulaminem OTWP eliminacje zostały przeprowadzone w formie pisemnej i ustnej. Pierwszym etapem turnieju był test pisemny, zawierający 30 pytań, na które w czasie 30 minut, uczestnicy musieli odpowiedzieć na podstawie posiadanych wiadomości nt. ochrony przeciwpożarowej i działalności ochotniczych straży pożarnych.

Po przedstawieniu wyników etapu pisemnego, do finałowego etapu turnieju zakwalifikowało się po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali najwyższe ilości punktów w etapie pisemnym. Uczestnicy eliminacji ustnych, odpowiadali na wylosowane przez siebie zestawy pytań w danej grupie wiekowej, przed komisją.

Uczennica naszej szkoły Zofia Bukowska uzyskała 2 miejsce w grupie wiekowej uczniów szkół podstawowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, zaś zwycięzcy eliminacji nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Aneta Kordalska-Ozirof

Komentarze

Komentarze

Scroll to top