Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » III Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy w tenisie

III Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy w tenisie

10 par rywalizowało w III Turnieju o Puchar Burmistrza Lubawy w grze podwójnej, odbywającego się w ramach “Dni Lubawy”. W finale zwyciężyła para olsztyńska Przemysław Centkowski-Robert Urban.
Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które wręczyli im burmistrz Lubawy Maciej Radtke i prezes LTT „Laver” Jarosław Szczepański.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a kolejność debli mogła być zupełnie inna. Rywalizację toczono w trzech grupach; do dalszych gier awansowały po dwie najlepsze pary. Spore szanse na powtórzenie sukcesu sprzed dwóch lat mieli iławianie Dariusz Kamiński z Janem Rafalskim. W meczu decydującym o końcowym triumfie wygrali w pierwszym secie z olsztynianami 7:5. Co prawda drugi set oddali prawie bez walki (2:6), ale w decydującym zarysowała się minimalna przewaga iławian i wydawało się, że w końcu przełamią rywali. Tak było do stanu 4:3. Niestety kolejne gemy okazały się zwycięskie dla olsztyńskiej pary.
W drugim meczu olsztynianie pokonali braci Zbigniewa i Jarosława Kotewiczów 6:3, 6:4, którzy oddali potem walkowerem mecz o drugie miejsce.
Na czwartej pozycji uplasowali się gracze z Nowego Miasta Lubawskiego Łukasz Żywicki i Jacek Sokołowski, po zwycięstwie nad kolejną parą iławską Tomasz Dumkiewicz-Janusz Majkut (6:4, 6:4). Najlepsi z lubawian Jarosław Szczepański-Rafał Ankowski zajęli szóstą lokatę.Imprezę zorganizowało Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”.
mpk, foto: archiwum LTT “Laver”