Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inwestycje w drogi

Inwestycje w drogi

Inwestycje w drogi

Nowy chodnik w ulicy Poznańskiej

W ubiegłym roku do Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszony został projekt modernizacji chodnika w ulicy Poznańskiej, którą miasto przejęło od powiatu iławskiego. Pomimo, że nie wygrał w głosowaniu mieszkańców i nie uzyskał największej liczby głosów, to samorząd postanowił zrealizować ten projekt. Obecnie

trwają prace nad budową chodnika w technologii polbruk na odcinku o długości 300 metrów bieżących (ok. 600 m2) po prawej stronie ulicy od skrzyżowania z ulicą Gdańską do skrzyżowania z ulicą Św. Barbary. W ramach tego zadania przebudowane zostaną również trzy przejścia dla pieszych przy ulicy Bolesława Prusa. Koszt inwestycji to 302 tysiące 307 złotych brutto.

Przebudowa skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Poznańską oraz bezpieczne przejścia

Skrzyżowanie ruchliwej ulicy Gdańskiej z Poznańską nie należało do najbezpieczniejszych. Zdarzały się tam potrącenia pieszych. W lipcu zakończone zostały prace związane z przebudową tego skrzyżowania, na którym wyniesione zostały przejścia dla pieszych, które w naturalny sposób zmuszają kierowców do ograniczenia prędkości. Dodatkowo przejścia zostały doświetlone i zaopatrzone w inteligentne znaki drogowe, które sygnalizują pomarańczowym światłem, kiedy pieszy zbliża się do przejścia. W podobne urządzenia wyposażone zostały również cztery przejścia w ulicy Rzepnikowskiego, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły czy przedszkoli oraz osób korzystających z usług Miejskiego Ośrodka Zdrowia. Koszt tej inwestycji wyniósł 274 tysiące 527 złotych brutto.

Remont odcinka sieci kanalizacji deszczowej w ulicy Kopernika.

Do końca zmierza inwestycja miejskiego samorządu polegająca na przebudowie odcinka sieci kanalizacji deszczowej w ulicy Kopernika, która jest drogą powiatową. Na odcinku tej ulicy dotychczasowe rozwiązanie związane z funkcjonowaniem deszczówki było niewystarczające, szczególnie przy obfitych opadach, ponieważ przekrój rur był zbyt mały. Ich wymiana na rury z większym przekrojem zdecydowanie poprawi swobodny odpływa wód opadowych, między innymi z terenu osiedla budynków wielorodzinnych zlokalizowanych przy ul. Wł. Asta. Poza wymianą rur wbudowany został również separator, który będzie oczyszczać wodę deszczową odprowadzaną do rzeki Sandeli. Koszt inwestycji to  76 tysięcy 174 złotych brutto.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top