Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » IV Spotkanie Młodzieży Miast Partnerskich i Partnerów Miejskich w Kaliningradzie

IV Spotkanie Młodzieży Miast Partnerskich i Partnerów Miejskich w Kaliningradzie

Od 10 do 13 lipca 2015 r. młodzież lubawskiego gimnazjum uczestniczyła w „IV Spotkaniach Młodzieży Miast Partnerskich i Partnerów Miejskich w Kaliningradzie „, które odbywało się w ramach Dni Kaliningradu 2015 .
Uczniowie w ramach tego projektu uczestniczyli w różnych zadaniach, przedsięwzięciach, spotkaniach oraz prezentacjach. Nasi uczniowie zaprezentowali Gimnazjum w Lubawie oraz miasto Lubawa : prezentując ulice i osoby, które miały wpływ na przyszłość naszego miasta. Prezentacje były prowadzone w dwóch językach : angielskim i rosyjskim. Młodzież z Lubawy swoją prezentację przeprowadziła w języku angielskim . Po prezentacji słowa uznania dla grupy lubawskiej skierował Konsul Polski w Kaliningradzie.
Zapoznanie z Kaliningradem polegało na wyznaczeniu zadania poprzez wskazanie miejsc , do których młodzież wraz z opiekunami musiała dotrzeć za pomocą mapy. W wyznaczonym miejscu-pomniku trzeba było powiedzieć wiersz lub opowiedzieć o konkretnej postaci czy budynku . Na koniec to zadanie trzeba było udokumentować. W kolejnym dniu uczniowie projektowali ulicę z cała infrastrukturą oraz nadawali nazwę tej ulicy. Na koniec cała 115-osobowa grupa uczestników podpisała wspólne memorandum.
W projekcie między innymi uczestniczyli uczniowie z takich miast jak: Moskwa i Sankt Petersburg oraz Giżycka i Legionowa.

Materiał: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

0
0

Summary:

Scroll to top