Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Już ponad 1000 sprzedanych biletów! Kto nie był na „Mieście 44” ma jeszcze szansę!

Już ponad 1000 sprzedanych biletów! Kto nie był na „Mieście 44” ma jeszcze szansę!

7637771.3Złoty Lew w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca” dla  Zofii Wichłacz, Złote Lwy za dźwięk i efekty specjalne. Czy może być lepsza rekomendacja dla „Miasta 44”? Zapraszamy do Kina Pokój.

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec – oficer Wojska Polskiego – zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak – kiedy tylko nadarza się okazja – wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.

[opis dystrybutora kino]

Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Miasto+44-2014-637019/descs

Projekcja w Kinie Pokój:od 3 do 9 października (w poniedziałek nie ma seansu) o godz. 17.30


Jakość:  2D

Bilety: 2D normalny – 13 złotych, ulgowy – 11 złotych

Bilety dostępne na miejscu lub on line: https://ekobilet.pl/mok-lubawa

Komentarze

Komentarze

0
0

Summary:

Scroll to top