Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Kolejne sukcesy lekkoatletów

Kolejne sukcesy lekkoatletów

Kolejne sukcesy lekkoatletów

W miniony weekend w Centralnym Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Lubawa” na mistrzostwach reprezentowali Maciej Nowakowski (kategoria-  junior) i Sebastian Jakubowski  (kategoria- junior młodszy). W sobotę odbyły się biegi eliminacyjne. Jako pierwszy z naszych reprezentantów wystąpił Sebastian Jakubowski. Po bardzo mądrze pod względem taktycznym rozegranym biegu awansował do niedzielnego finału z najlepszym czasem 1:22,01 – 600m- rekord życiowy. Wynik ten dawał też pierwsze miejsce na listach krajowych.
W sobotni wieczór do rywalizacji przystąpił Maciej. W swoim biegu eliminacyjnym zajął trzecie miejsce z czasem 1:55,83 – 800m- rekord życiowy. Mimo bardzo dobrego biegu i ustanowienia rekordu życiowego niestety nie udało się Maciejowi dostać do finału.
W niedzielę o godzinie 11:15 odbył się finał biegu na 600m juniorów młodszych z udziałem naszego młodszego zawodnika. Początek biegu przebiegał niepomyślnie „Seba” rozstawiony na pierwszym torze został „zamknięty”. Dopiero pod koniec biegu udało się zaatakować i dzięki waleczności dobiec na metę na trzecim miejscu. Gratulacje dla zawodników. Gratulacje za „życiówki”, za medal, za profesjonalne podejście do zawodów.
Szczególne podziękowania dla Macieja Nowakowskie za pomoc w przygotowywaniu Sebastiana do Mistrzostw Polski.
Podziękowania dla sponsorów klubu. Zwłaszcza dla Urzędu Miasta Lubawa na czele z Burmistrzem Miasta Lubawa p. Maciejem Radtke oraz dla p. Andrzeja Wojtowicza.
Dotychczas medale na HMP zdobywali Szymon Jaworski i Maciej Nowakowski.

Materiał: LKS Lubawa

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top