Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Komisja zdecydowała

Komisja zdecydowała

Komisja zdecydowała

14 kwietnia odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów lubawskich szkół: Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich oraz Szkoły im. Mikołaja Kopernika. Komisja konkursowa zgodnie z ustawą o systemie oświaty składała się z 3 przedstawicieli organu prowadzącego, czyli samorządu, 2 przedstawicieli Kuratorium Oświaty oraz po jednym przedstawicielu z grona pedagogicznego i  rady rodziców z danej szkoły, a także przedstawiciela związków zawodowych.

Do objęcia kierownictwa nad Szkołą Podstawową ubiegały się dwie osoby – obecny zastępca dyrektora Mirosław Kowalczyk oraz Tomasz Rogowski – nauczyciel w Zespole Szkół w Lubawie.  Po analizie ofert kandydatów komisja zdecydowała, że obaj kandydaci spełniają wymogi formalne i mogą przystąpić do konkursu na stanowisko dyrektora. Kolejnym etapem była prezentacja koncepcji funkcjonowania szkoły oraz odpowiedzi na pytania członków komisji. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w głosowaniu tajnym bezwzględną większością głosów. Konkurs wygrał Mirosław Kowalczyk.

Na stanowisko dyrektora Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich ofertę złożył tylko jeden kandydat – obecnie piastujący tę funkcję – Marek Borkowski, który pozytywnie przeszedł postępowanie konkursowe.

DSC9012 DSC6720-682x1024

Komentarze

Komentarze

Scroll to top