Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Koncert jazzowy na Wichrowym Wzgórzu

Koncert jazzowy na Wichrowym Wzgórzu

Koncert jazzowy na Wichrowym Wzgórzu

29 października Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z Zajazdem „Wichrowe Wzgórze” oraz Bankiem BGŻ BNP Paribas, zorganizował koncert jazzowy, który zgromadził miłośników muzyki. Wystąpił Charli Green z zespołem Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego 4Set. Amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, współpracownik DexteraGordona, Bena Webstera, Arta Taylora i Lou Genetta, wystąpił z towarzyszeniem formacji, która łączy ze sobą różne bieguny muzycznych doznań – jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się z rockową energią, funkowym groovem i bluesowąsiłą przekazu.
Charli Green – urodził się i dorastał w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi,
a obecnie pracuje z własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której  komponuje, aranżuje i dyryguje. Zespół
4SET to wyjątkowy kwartet podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.

Krzysztof Puma Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w
Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma „Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i za granicą. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońka, Grażyna Łobaszewską.

Koncert podzielony był na dwie części, a w czasie przerwy przeprowadzono losowanie upominków dla słuchaczy, których fundatorem był Bank BGŻ BNP Paribas.

Materiał: MOK Lubawa

Komentarze

Komentarze

Scroll to top