Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Lekcja przyrody w terenie

Lekcja przyrody w terenie

Lekcja przyrody w terenie

W piątek, 7 października uczniowie klas piątych udali się na targi Hubertus Arena do Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury w Ostródzie.
Tam uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi zagadnieniami dotyczącymi lasu. Najpierw uczestniczyli w multimedialnym  wykładzie na temat życia zwierząt leśnych, zwłaszcza restytucji zagrożonych gatunków, takich jak: żubr, łoś, bóbr i sokół wędrowny oraz ważnych działań związanych z ochroną przyrody i środowiska naturalnego.
Następnie przeszli ścieżkę edukacyjną, gdzie na poszczególnych stanowiskach podziwiali interesujące eksponaty, a leśnicy zapoznawali ich z ciekawostkami dotyczącymi życia różnorodnych gatunków zwierząt. W trakcie ścieżki, za prawidłowe odpowiedzi, uczniowie gromadzili punkty, które na końcu zamienili na drobne upominki. Chętni piątoklasiści wcześniej przygotowali prace plastyczne na konkurs pt. „Las i jego przyjaciele”. Podczas wystawy uczniowie mogli również obejrzeć unikatowe w Polsce eksponaty zwierząt z Afryki zamieszkujące sawannę, busz, dżunglę i góry. Odwiedzili również stoiska dotyczące historii, kultury, kuchni myśliwskiej oraz stoiska z souvenirami.
Wycieczka okazała się interesującą, atrakcyjną lekcją przyrody.

artykuł/zdjęcia:A.Sałamaj, A.Kaczyńska,W.Tarasiuk

Komentarze

Komentarze

Scroll to top