Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Lubawa 9-tą gminą miejską w całej Polsce!

Lubawa 9-tą gminą miejską w całej Polsce!

Lubawa 9-tą gminą miejską w całej Polsce!

dyplom 0013 listopada burmistrz Lubawy – Maciej Radtke wraz z zastępcą – Stanisławem Kieruzelem odebrali kolejne wyróżnienie w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Od 2011 roku Lubawa utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepiej rozwijających się gmin miejskich w Polsce. W 2011 roku zajęła miejsce 4., rok później była to 8. lokata, a w 2013 roku – 16. Po roku przerwy wróciliśmy do najlepszej dziesiątki i Lubawa została sklasyfikowana na miejscu 9. Warto zaznaczyć, że każda z tych wyżej wymienionych pozycji daje nam status lidera w województwie warmińsko – mazurskim.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST oparty jest na analizie 16 wskaźników, m.in.: wydatków inwestycyjnych, % dochodów własnych w budżecie gminy, wydatki na transport i łączność, liczba podmiotów gospodarczych, liczba osób bezrobotnych i pracujących, migracja ludności oraz procent ludności objętych usługami kanalizacyjnymi i wodociągowymi. Wszystkie te dane pochodzą z Banku Danych Lokalnych i są gromadzone przez Główny Urząd Statystyczny. Cały ranking jest więc niezależny, a certyfikacja odbywa się bez wiedzy samorządów.

Ranking corocznie przeprowadzany jest przez Politechnikę Warszawską pod patronatem Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top