Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Lubawscy gimnazjaliści w Gdańsku

Lubawscy gimnazjaliści w Gdańsku

Lubawscy gimnazjaliści w Gdańsku

Grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczy w dniach 10-15.04.16 r. w projekcie polsko-niemieckim pt. ,,Polsko-niemieckie spotkanie z historią”.

Po przyjeździe uczestników do Gdańska i zakwaterowaniu w DMK odbyło się oficjalne powitanie, a następnie gry i zabawy integracyjne.

Poniedziałkowy poranek zaczęliśmy od animacji językowych. Następnym punktem programu była gra terenowa, gdzie w polsko-niemieckich grupach realizowaliśmy wyznaczone zadania, poznając historię miasta. Po wykonaniu wyznaczonych zadań udaliśmy się na kręgielnie, gdzie miło spędziliśmy czas zawiązując pierwsze przyjaźnie.

Kolejny dzień i kolejne atrakcje związane z historią Gdańska.

Po animacjach językowych przyszedł czas na zadania wykonywane w Muzeum Bursztynu, Domu Uphagena i Dworze Artusa. W grupach niemiecko-polskich uczyliśmy się historii wspólnej dla obu krajów oraz komunikowania się z kolegami z Niemiec. Popołudnie także spędziliśmy aktywnie odwiedzając miejsce pamięci na przykładzie Westerplatte. Wieczorem był czas na relaks, wspólne gry i zabawy poznając zasady savoir vivre.

Opracowanie : Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Scroll to top