Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » LUBAWSKA GALA SPORTU

LUBAWSKA GALA SPORTU

LUBAWSKA GALA SPORTU

6 marca odbyła się siódma Lubawska Gala Sportu. Tego wieczoru zgromadzona publiczność poznała sportowców, trenerów, działaczy sportowych i drużynę uhonorowanych Nagrodą Finansową Burmistrza Miasta Lubawa oraz Najpopularniejszych Sportowców i Trenera ziemi lubawskiej w rankingu przeprowadzonym przez Głos Lubawski.
Organizatorami Gali są burmistrz Lubawy – Maciej Radtke oraz redaktor naczelny Głosu Lubawskiego – Błażej Urbański
Uroczystość tradycyjnie prowadził Tomasz Więcek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: w imieniu marszałka województwa – Waldemar Buszan – zastępca dyrektora Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim, Stanisław Kieruzel – zastępca burmistrza, radni Rady Miasta Lubawa, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych miasta, prezesi lubawskich klubów sportowych oraz sponsorzy Lubawskiej Gali Sportu.
Gwiazdą wieczoru byli gimnastycy z Alter Trio, którzy stworzyli piękne sportowo – teatralne widowisko.
Laureaci Nagrody Finansowej Burmistrza Miasta Lubawa:
– 2.500 złotych – Hubert Łaniewski, CSW Champion Lubawa
– 2.500 złotych – Michał Zawadzki, MLKS Sokół
– 2.500 złotych – Weronika Mieczkowska, LKS Lubawa
– 2.000 złotych – Patryk Rożentalski, MLKS Sokół
– 2.000 złotych – Julia Uzarska, LUKS Kopernik
Nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych pulsometrów otrzymali:
– Kacper Sendlewski LUKS Kopernik piłka nożna
– Laura Wrońska – LUKS Kopernik LA
– Maciej Nowakowski – LKS Lubawa LA
– Joanna Grzybowska LKS Lubawa LA
– Szymon Zawadzki LKS Lubawa LA
– Filip Januszewski MLKS Sokół Zapasy
– Tomasz Ewertowski MLKS Sokół Lubawa zapasy
– Tomasz Olender LKK Ziemia Lubawska kolarstwo

Kategoria „trener”
– 3.000 złotych Leszek Kołodziejski, LKS Lubawa
nominacje:
– Rafał Mazurowski (CSW Champion), Jerzy Sendlewski (MLKS Szynaka Motor Lubawa), Robert Ewertowski (MLKS Sokół)

Kategoria „działacz sportowy”
– 3.000 złotych – Andrzej Kosecki (MLKS Sokół)
nominowani:
– Jan Szynka ( MLKS Szynaka Motor Lubawa, Lubawska Akademia Piłkarska), Mariusz Zięba (CSW Champion)

Kategoria „drużyna”
-6.000 złotych – reprezentacja chłopców LUKS Kopernik
nominowani:
– drużyny młodzieżowe MLKS Szynaka Motor Lubawa

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Lubawskiej Głosu Lubawskiego
1. Laura Wrońska, LUKS Kopernik, 1662 głosy
2. Patryk Rożentalski, MLKS Sokół, 1248 głosów
3. Filip Januszewski, MLKS Sokół, 1087 głosów
4. Kacper Zelma, GZ LZS Lubawa, 1012 głosów
5. Paweł Brzozowski, MLKS Szynaka Motor, 815 głosów
6. Tomasz Golder, GZ LZS Lubawa, 741 głosów
7. Oliwia Lóźniewska, CSW Champion Lubawa, 651 głosów
8. Szymon Łątkowski, MLKS Szynaka Motor Lubawa, 519 głosów
9. Daniel Sass, KS Constract, 438 głosów
10. Joanna Grzybowska, LKS Lubawa, 423 głosy

Najpopularniejszym trenerem został: Mirosław Gajewski MLKS Sokół

Zdjęcia: UM Lubawa oraz odLot Paweł Jakubowski

Komentarze

Komentarze

Scroll to top