Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Ludowe Zespoły najsilniejsze z Ziemi Lubawskiej

Ludowe Zespoły najsilniejsze z Ziemi Lubawskiej

Ludowe Zespoły najsilniejsze z Ziemi Lubawskiej

Reprezentacja Gminy Lubawa zwyciężyła w rozegranych w czwartek 21 maja na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce. Sukces ma tym większe znaczenie, że nasi reprezentanci rywalizowali z blisko pięciuset zawodnikami z dosłownie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Imprezę zorganizował wojewódzki LZS we współpracy z OSiR Lubawa, Kolegiami Sędziów w Lubawie i Nowym Mieście Lubawskim oraz GZ LZS Gminy Lubawa, a wystąpili członkowie klubów Zrzeszenia, oraz uczniowie szkół w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.
Udział wzięła młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i średnich i to tak licznie, że zaistniała potrzeba rozgrywania biegów eliminacyjnych lub prowadzenia kilku serii (w tym także begów sztafetowych). Rywalizowano na wielu dystansach biegowych, w zależności od płci i rocznika, a także pchnięciu kulą i rzucie oszczepem (waga również uzależniona od płci i rocznika), oraz skoku w dal i wzwyż. Pośród nagrodzonych medalami znaleźli się dobrze znani lekkoatleci ze szkół miasta i gminy Lubawa, zawodnicy na co dzień trenujący w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Lubawa: Weronika Mieczkowska, Joanna Grzybowska, Julia Uzarska, Maciej Borkowski, Piotr Kozłowski, Magda Jarząbek, Patryk Zawadzki, Emila Fafińska, Natalia Janicka, Mateusz Jakubowski, Paulina Kamińska, Wiktor Bieńkowski, Sebastian Jakubowski i wielu wielu innych. Wyniki podajemy na bieżąco, po szczegółowe i dokładną listę zwycięzców zapraszamy na stronę Zrzeszenia W-M LZS. Drużynowo zwyciężyła gmina Lubawa, wyprzedzając Morąg i Lidzbark Warmiński.
Zawody zostały rozegrane przy niespodziewanie pięknej pogodzie. Każdy uczestnik otrzymał w „pakiecie startowym” talerz grochówki a na deser batonik i napój. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i medalami, które wręczali sekretarz W-M LZS Marek Jaczun, wiceprzewodniczący Benedykt Czarnecki i dyrektor OSiR Jacek Różański. Kapitanowie drużyn odebrali puchary za miejsce w klasyfikacji ogólnej. Przeprowadzenie zawodów tej rangi, w których udział wzięła tak duża liczba uczestników było nie lada przedsięwzięciem organizacyjnym i zarazem dużym wyróżnieniem dla Lubawy jako jednego z najważniejszych ośrodków lekkoatletycznych województwa warmińsko-mazurskiego.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top