Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Mamy wyniki. Jednak Mostek!

Mamy wyniki. Jednak Mostek!

Mamy wyniki. Jednak Mostek!

Mamy wyniki III edycji Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego! Mieszkańcy zdecydowali, że w 2019 roku będzie realizowany projekt pn. Mostek na Chrobrego na Osiedlu Królewskim.

Zwycięski projekt zdobył łącznie 271 głosów. Drugie miejsce zajął projekt pn. „Ratujmy Życie polegający na montażu defibrylatorów AED oraz przeprowadzeniu szkoleń w zakresie pierwszej pomocy, który zdobył 206 głosów. Ciekawą sytuacją jest fakt, że Mostek na Chrobrego przegrał z „defibrylatorami” w głosowaniu papierowym o 32 głosy, natomiast zdecydowanie zdeklasował w głosowaniu elektronicznym, w którym zyskał przewagę prawie 100 głosów. Na trzecim miejscu uplasował się projekt polegający na zamontowaniu koszy na psie odchody, a najmniej głosów otrzymał pomysł miejskich szachów.

Łącznie w głosowaniu wzięło udział 569 mieszkańców, z czego nieważnych było 7 głosów. Drogą elektroniczną wpłynęło 353 głosy, natomiast papierowo zagłosowało 209 mieszkańców.

Projekt pn. „Mostek na Chrobrego” obejmuje budowę mostka/ przeprawy przez ciek wodny w ulicy Bolesława Chrobrego oraz budowę chodnika do ulicy Władysława Jagiełły. Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców ulicy Warszawskiej oraz Osiedla Królewskiego. Obecnie w wyżej wymienionym miejscu nie ma chodnika, a mostek jest jedynie prowizoryczny, co utrudnia komunikację pieszą. Droga ta jest uczęszczana przez mieszkańców udających się do pracy lub na działki oraz uczniów. Koszt zadania to 150.000 złotych, a wnioskodawcą jest Pan Tomasz Rogowski.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top