Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Marta Lipka Mistrzynią Polski!

Marta Lipka Mistrzynią Polski!

Marta Lipka Mistrzynią Polski!

W dniach od 13 do 15 lutego w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule kick-light. Ponad 220 zawodników z 52 klubów stanęło do rywalizacji o triumf najlepszych w kraju. Wśród nich nie zabrakło także CSW Champion Lubawa, którzy w czteroosobowym składzie wraz z trenerem zaznaczyli swój udział. Pomimo bardzo wysokiego poziomu i wysokiej rangi zawodów tym razem kadra lubawskiego teamu składała się z debiutantów, poza Martą Lipką, która jako jedyna była doświadczoną zawodniczką wśród Championów. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, które rozgrywały się w wymiarze trzech rund po dwie minuty od piątku do niedzieli.
Dawid Osicki jedyny senior startujący z naszej kadry w kat wag do 74 kg już w piątek w walkach eliminacyjnych rozpoczął swój bój i niestety pomimo dobrej walki musiał uznać wyższość swojego przeciwnika ze Semiramidy Pułtusk i tym samym pożegnać się z dalszej rywalizacji w zawodach. Podobnie stało się kolejnego dnia w sobotę, gdzie zawody rozpoczął Daniel Pakuszewski junior w kat wag do 69 kg rywalizując z dobrym zawodnikiem z teamu Alien Łódź także ulega jednogłośnie i żegna się z turniejem. Kolejnym zawodnikiem startującym wśród juniorów był Daniel Wrombel w kat wag do 84 kg i po bardzo zaciętej walce prowadzonej w szybkim tempie również przegrywa z zawodnikiem z Siedlec. Pozostała tylko Marta Lipka najbardziej doświadczona zawodniczka lubawskiego teamu, która wśród juniorek rywalizowała w kat wag + 70 kg . Marta z solidną taktyką przygotowaną wspólnie z trenerem już od pierwszych sekund pierwszej rundy pokazała kto będzie rozdawał karty w tej walce! Po silnych ciosach i wysokich kopnięciach w drugiej rundzie przeciwniczka Marty z klubu Sportowego „Prosna” zostaje poddana przez trenera i tym sposobem Marta Lipka trafia do półfinału! Kolejnego dnia w niedzielę Championka walczy o wejście do finału z zawodniczką z UKS Dragon Gorzów Wlkp i podobnie jak w poprzedniej walce dominacja nie podlegała dyskusji na korzyść Marty i także w połowie drugiej rundy zostaje rzucony ręcznik i Marta Lipka jest w finale! W walce o mistrzostwo Marcie przyszło się zmierzyć z zawodniczką wyższą o głowę z klubu LKSW Pomorze Świnoujście i pomimo dobrze technicznie i wysoko kopiącej przeciwniczki Marta nie kalkulując wiele zabrała się od zaraz do konkretnych akcji przepracowanych wcześniej na treningach i już również jak w poprzednich walkach Marta zyskuje ogromną przewagę w pierwszej rundzie i do drugiej rundy zawodniczka ze Świnoujścia już nie wychodzi i tym sposobem Marta Lipka kończąc wszystkie walki przed czasem zostaje Mistrzynią Polski wśród juniorek i teraz jedynie może oczekiwać na powołanie do kadry narodowej, która przygotowywać się będzie do Mistrzostw Europy w San Sebastian w Hiszpanii.
Oceniając nasze siły wyjeżdżając do Kartuz zdawaliśmy sobie sprawę że poza Martą pozostali zawodnicy jadą po lekcję i doświadczenie, gdyż niezbyt długi staż treningowy pozwalał nam mierzyć w wysokie cele stąd takie wyniki, a nie inne… pomimo to jestem zadowolony z podjętych walk i pokazanie charakteru głęboko wierząc że następnym razem nastąpi progres. Niewątpliwie należy się cieszyć z występu Marty, która pokazała niesamowitą klasę udowadniając że ciężka praca i motywacja ma sens w drodze po sukces!

Trener Rafał Mazurowski

Komentarze

Komentarze

Scroll to top