Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Medale i kwalifikacje na Mistrzostwa Polski

Medale i kwalifikacje na Mistrzostwa Polski

Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce.Zawody miały mocna obsadę -przeszło 500 zgłoszeń z ponad 50 klubów makroregionu.

Na mistrzostwa pojechała 7-osobowa reprezentacja LKS Lubawa (Weronika Mieczkowska, Zuzanna Melnyk, Angelika Krajewska, Szymon Zawadzki, Dominik Modrzewski, Antoni Łukaszewicz, wraz z trenerem Leszkiem Kołodziejskim). Dorobek naszych reprezentantów to dwa medale. Bezkonkurencyjna po raz kolejny okazała się Weronika Mieczkowska która zwyciężyła wrzucie oszczepem i wywalczyła bezpośredni awans do Mistrzostw Polski w Zielonej Górze. Bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Zawadzki który w biegu 300m ppł ustanowił rekord życiowy i zdobył brązowy medal. Wysokie 5m zajęła również Zuzanna Melnyk w rzucie oszczepem. Gratulujemy medalistom i pozostałym naszym reprezentantom dobrej postawy. Miłym akcentem wyjazdu byłospotkanie pochodzącej z Ziemi Lubawskiej (miejscowości Raczek) pani Ludwiki Chewińskiej, która nieprzerwanie od 38 lat jest Rekordzistką Polski w pchnięciu kulą.