Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów w zapasach

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów w zapasach

W dniach 10-12.04.20015 r. w Kostrzynie nad Odrą rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski kadetów i juniorów w zapasach styl klasyczny. W grupie kadetów wystartowała 126 zawodników a w grupie juniorów 107 zawodników reprezentujących 36 drużyn w tym ekipy z Białorusi, Czech, Niemiec i Norwegii. MLKS “Sokół” reprezentowało 5 zawodników (4 kadetów i 1 junior). Bardzo dobrze spisali się najlżejsi nasi zawodnicy kategorii do 42 kg Filip Januszewski zdobył srebrny medal a Patryk Rożentalski brązowy. Do udanych zawodów może zaliczyć ten start również Kacper Łuczak, który w kat. wag. do 76 kg uplasował się na V miejscu a Michał Zawadzki w kat. wag. 50 kg był VII. W klasyfikacji drużynowej MLKS “Sokół” sklasyfikowany został na VIII-IX miejscu. Pierwszy rok w grupie juniorów startuje Łukasz Wejdat, który w kat. wag. do 66 kg sklasyfikowany został na VIII m. Łukasz podczas walk eliminacyjnych pokonał trzech rywali w tym dwóch Mistrzów Polski z zeszłego roku i reprezentanta Niemiec na przewagę techniczną.

Materiał: Sokół Lubawa