Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

13 września w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których udany start zaliczyła 16-osobowa reprezentacja LKS Lubawa. Nasi zawodnicy zdobyli rekordową ilość 20 punktów w tych zawodach. Najwyższe miejsce zajął Piotr Kozłowski, który zwyciężył w biegu 1000m z nowym rekordem życiowym 2:47,58s . Tym samym Piotrek awansował bezpośrednio na Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu 26-27.09.2015 (czytaj http://lubawa.pl/brawo-piotrek/). Po dobrych startach o podium otarli się również: Magdalena Jarząbek (4m -pchniecie kulą i rzut dyskiem), Dominik Modrzewski (4m- rzut oszczepem 45,21m rekord życiowy PB), Zuzanna Melnyk (6m-rzut oszczepem) Marek Kornowski (6m- bieg 300m) i 4m sztafeta 4x100m (Żuchowski,Kozłowski, Fafiński, Śliwiński) . Bardzo dobrze zaprezentowali się również młodsi zawodnicy z rocznika 2001 (Jakub Borkowski i Paweł Fafiński).

Przede wszystkim nasza dzielna ekipa zdobyła w rywalizacji 20 punktów i drugie miejsce spośród klubów Warmii i Mazur we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz 8 miejsce wśród 50 klubów makroregionu i za to należą się wszystkim ogromne gratulacje!!!

Materiał: LKS Lubawa