Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów w Hiszpani

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów w Hiszpani

Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów w Hiszpani

W dniach od 22 do 30 sierpnia br. w San Sebastian w Hiszpanii odbywały się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów w najbardziej prestiżowej federacji tejże dyscypliny jaką jest WAKO. Nad zatokę Biskajską zjechały się ekipy z najlepszymi zawodnikami starego kontynentu, którzy osiągali w swoich krajach mistrzostwo lub vice mistrzostwo. Kategorie wagowe były silnie obsadzone, ponadto walki przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Z lubawskiego teamu jak wiemy była powołana do kadry narodowej piątka zawodników:

Paulina Turulska, która brała udział w dwóch formułach walki pointfighting (walka przerywana do pierwszego trafienia) i kick-light (walka ciągła z dodatkowymi kopnięciami na udo),

Łukasz Wojtowicz formuła pointfighting,

Konrad Łaniewski formuła kick-light i light-contact (walka ciągła z kopnięciami jedynie powyżej pasa),

Hubert Łaniewski formuła kick-light wszyscy kadeci,

Marta Lipka juniorka formuła kick-light.

Każdego dnia zawodnicy toczyli po jednej lub dwie walki przez cztery dni aż do finałów. Najlepiej z lubawskiego teamu zaprezentowała się Paulina Turulska, która przez pierwsze trzy dni zawodów była nie do zatrzymania pokonując na swojej drodze Włoszkę, Brytyjkę, Chorwatkę i Rosjankę, gdzie w rezultacie dochodząc do finałów w wersji pointfighting bardzo trudnej formuły specjalizującej się na niesamowitej szybkości, dynamice i reakcji Paulina w finale już nie sprostała dobrze dysponowanej kolejnej Rosjance, która walczyła w odwrotnej pozycji, bardzo nie wygodnej dla Pauliny. Wojowniczka z Lubawy odnosi niewątpliwie bardzo wysoki sukces zdobywając srebro. Srebro jak się okazało nie jedyne ponieważ w wersji kick-light po ciężkim półfinale wygranym z Rosjanką Paulina minimalnie ulega w finale chyba jednak z silniejszą zawodniczką z Czech i tym samym Paulinę Turulską dwukrotnie ze srebrnym medalem mogliśmy oglądać na podium podczas ceremonii rozdawania medali. Świetnie spisała się także Marta Lipka, która miała więcej szczęścia w losowaniu, miedzy innymi wolny los. Natomiast w walce półfinałowej zabrakło kilku sekund, aby podtrzymać przewagę niemalże z dwóch i pół rundy, aby wygrać z Macedonką i w rezultacie wyjść do finału. Niestety tak się nie stało ponieważ Macedonka okazała się bardziej zdeterminowana i to jej ręka wzniosła się w górę, a Marta zdobywa brązowy medal, który uważamy także za wysoki sukces zawodniczki CSW Champion. Duże nadzieje w oczekiwaniu na medal były kierowane do Huberta Łaniewskiego wciąż aktualny vice mistrz świata z poprzedniego roku z Włoch, w pierwszej walce zwycięża z Portugalczykiem. Starcie na bardzo wysokim tempie, wymiany ciosów za wymianą i właśnie Huberta zawziętość i motoryka przeważa i to on wygrywa. Niestety w kolejnej walce Włoch okazał się minimalnie lepszy od lubawianina przewyższając go jedynie chyba tylko techniką, gdzie w rezultacie Hubert ulega i to zawodnik z Włoch trafia do strefy medalowej. Również Łukaszowi Wojtowicz naszemu debiutantowi rywal z Węgier nie dał wiele szans na zwycięstwo, który uległ także w pierwszej walce stosunkiem punktów 8 do 3 na korzyść Węgra. Pomimo to należą się zarówno wygranym jak i przegranym ogromne brawa za udział w Mistrzostwach Europy ponieważ zrobili to na co ich było stać i z pewnością nikt z nich ani na chwilę nie wątpił i nie myślał o schodzeniu z maty przegranym. Wygranymi sami w sobie mogą się czuć ponieważ potrafili sprostać trudom własnych słabości co z pewności w przyszłości zaprocentuje na ich korzyść. Poza zawodnikami z naszego regionu Kadra Kadetów formuły kick-light, której selekcjonerem jest Rafał Mazurowski ogółem zdobyła 6 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

W imieniu kadrowiczów, trenera i zarządu klubu CSW Champion Lubawa chcielibyśmy Wszystkim osobom, firmom i instytucjom podziękować za ogromne wsparcie jakie dokonaliście na rzecz wyjazdu naszych zawodników do Hiszpanii. Hojnych było wielu stąd nie wymieniam, aby kogoś nie ominąć i tym samym nie skrzywdzić, ale wierzę że Ci którzy czytają wiedzą do kogo te słowa kieruję!

Z wielkim szacunkiem do Was i ze sportowym pozdrowieniem vice prezes i trener CSW Champion Lubawa i Kadry Narodowej Kadetów Rafał Mazurowski

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top