Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Młodzieżowi Radni z Lubawy z wizytą u Młodzieżowych Radnych w Olsztynku

Młodzieżowi Radni z Lubawy z wizytą u Młodzieżowych Radnych w Olsztynku

Młodzieżowi Radni z Lubawy z wizytą u Młodzieżowych Radnych w Olsztynku

5 listopada Młodzieżowa Rada Miasta Lubawa była z wizytą u swoich kolegów z Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku. Młodzi radni z Lubawy, na przykładzie z Olsztynka,  mogli poznać wzorcowe funkcjonowanie instytucji Młodzieżowej Rady.

Młodzieżowa Rada w Olsztynku funkcjonuje już od 10 lat i obecnie jest to już jej V kadencja. W ramach swojej działalności realizują szereg zadań związanych z ochroną środowiska, szerzeniem idei samorządności wśród młodzieży oraz aktywnie angażują się w przygotowywanie projektów inwestycyjnych skierowanych do młodych. Aktywna praca MRM w Olsztynku została już kilkakrotnie nagradzana m.in. na Międzynarodowym Zgromadzeniu Cittaslow w Holandii oraz za swoją działalność otrzymała nagrodę marszałka „Laur Najlepszy z Najlepszych”.

Młodzieżowi Radni z Lubawy zwiedzili również Olsztynek, po którym oprowadził ich przewodniczący MRM w Olsztynku – Maciej Czepe. Po spacerze młodzież z Lubawy wzięła udział w sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku. Po uroczystości odbyła się krótka dyskusja, w toku której młodzi wymienili się swoimi doświadczeniami  oraz spostrzeżeniami.

Dziękujemy Gminie Olsztynek oraz Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Olsztynku za zaproszenie oraz Panu Robertowi Waraksie i Maciejowi Czepe za zorganizowanie naszego spotkania.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top