Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa

Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa

Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa

1 października w Urzędzie Miasta Lubawa odbyła się V zwyczajna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa. W sesji wzięło udział 11 z 15 młodzieżowych radnych.

Była to ostatnia sesja, która podsumowała dwuletnią działalność Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa I kadencji.

Na początku sesji sekretarz MRM – Julia Gęstwicka przedstawiła protokół z ostatniej sesji oraz wspomniała o działalności międzysesyjnej młodych radnych. Kolejnym punktem obrad była prezentacja podsumowująca ubiegającą kadencję.

Młodzieżowa Rada Miasta była inicjatorem teledysku „Happy”, którego oglądalność na kanale YouTube wynosi blisko 10.000 wejść. Radni wraz ze swoim opiekunem – radną Iwoną Pruchniewską organizowali takie akcje jak „I Ty możesz zostać dawcą szpiku”, której efektem było 131 zarejestrowanych dawców oraz „Dzień babci i dziadka” w Szpitalu św. Jerzego, po którym Młodzieżowa Rada podjęła stałą współpracę ze szpitalem polegająca na cyklicznych odwiedzinach osób starszych i chorych. Młodzież aktywnie współpracowała z placówkami oświatowymi. Efektem tej współpracy był Dzień Wiosny w którym uczestniczyło Przedszkole Miejskie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich oraz Zespół Szkół w Lubawie. Podczas imprezy młodzież przeprowadziła również zbiórkę pieniędzy, które przeznaczyła na pomoc pogorzelcom. Kolejnym działaniem MRM było wsparcie promocyjne Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie. Młodzież w zabawnych przebraniach częstowała przechodniów słodyczami oraz zapraszała do odwiedzenia stanowisk Kiermaszu. To nie jedyna impreza, którą radni prowadzili wraz z lubawskim MOK-iem. Młodzież przeprowadziła animacje dla dzieci podczas Dnia dziecka na lubawskim Rynku. Radni podczas swojej kadencji odwiedzili również Dom Dziecka w Szymonowie, gdzie wraz z opiekunem – Panią Iwoną Pruchniewską wzięli udział w Festynie Rodzinnym.

Na zakończenie Pani Iwona Pruchniewska oraz obecny podczas sesji burmistrz Lubawy – Maciej Radtke podziękowali młodzieży za współpracę, a ubiegającym się o reelekcję życzyli pomyślności w nadchodzących wyborach.

Przez te dwa lata młodzież działając w Młodzieżowej Radzie Miasta Lubawa wykazała się wielkim sercem, odpowiedzialnością za drugiego człowieka oraz obywatelską postawą. Każdy z radnych otrzymał podziękowanie za pracę podczas zakończeniu roku szkolnego w placówce, którą reprezentował. Ostatnią sesję zwieńczył natomiast okolicznościowy tort.

W październiku zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa w Szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz Zespole Szkół powinny być przeprowadzone wybory, które wyłonią skład drugiej kadencji MRM.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top