Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Piknik integracyjny w Środowiskowym Domu Samopomocy

Piknik integracyjny w Środowiskowym Domu Samopomocy

Piknik integracyjny w Środowiskowym Domu Samopomocy

Dnia 28 czerwca 2016 r. w ogrodzie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie odbył się piknik integracyjny. Uczestnikami spotkania były osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami i terapeutami z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie. Oba Domy przyjaźnią się już o kilku lat, a ich uczestnicy regularnie spotykają się przy okazji wspólnych imprez czy wyjazdów.

Po przywitaniu gości oraz słodkim poczęstunku uczestnicy mogli spróbować swoich sił w quizie pt. „Bezpieczne wakacje”. U progu okresu wakacyjno-urlopowego temat ten jest jak najbardziej aktualny. Uczestnicy starali się poprawnie odpowiadać na zadawane pytania, dotyczące bezpiecznego zachowania się podczas wyjazdu w góry, nad wodę czy do lasu, ponadto przypomnieli sobie najważniejsze numery alarmowe. Dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie aktywny wypoczynek czekał sprzęt rekreacyjno-sportowy oraz mini boisko na trawie, na którym rozgrywano mini turniej piłkarski.

Każdy piknik nie może odbyć się bez ogniska i kiełbasek. Również i tym razem ich nie zabrakło, a po posiłku wszyscy chętni wzięli udział w zabawie tanecznej, podczas której zatańczono zumbę i „belgijkę”.

Tekst i foto: ŚDS Lubawa

Komentarze

Komentarze

Scroll to top