Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Polsko – niemiecka giełda partnerów „Razem-Gemeinsam”

Polsko – niemiecka giełda partnerów „Razem-Gemeinsam”

Polsko – niemiecka giełda partnerów „Razem-Gemeinsam”

Dyrektor Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie Marek Borkowski w dn. 12-15 listopada uczestniczył w polsko-niemieckiej giełdzie partnerów „Razem-Gemeinsam” w Gdańsku. Spotkanie odbyło się na terenie domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbe.Uroczystego otwarcia giełdy dokonała Cornelia Pieper , Konsul Generalna Niemiec w Gdańsku . Konsul zachęcała do współpracy i wzajemnych wizyt nawiązując do polsko-niemieckiego pojednania.
Podczas spotkań dyrektorzy i nauczyciele mieli okazję zaprezentować swoje szkoły oraz przedstawić oczekiwania w stosunku do potencjalnych partnerów. Uczestniczyli także w wieczorze międzykulturowym (prezentacja regionów, z których pochodzą uczestnicy). Mogli również zapoznać się z różnymi formami i możliwościami dofinansowania współpracy pomiędzy szkołami. W trakcie czterodniowego pobytu udało się pozyskać do współpracy dwie niemieckie szkoły: z Hamburga Europaschule Gymnasium Hamm oraz Deutsch-Russische Lomonossow Grundschule z Berlina. Pierwsze spotkanie partnerów z Hamburga już zostało zaplanowane na 11-15 kwietnia 2016 r. Wezmą w nich udział uczniowie lubawskiego Gimnazjum wraz z opiekunami. Projekt ze szkołą w Berlinie jest w trakcie ustalania dat i zakresu współpracy.
Zaproszenie do współpracy to kolejna możliwość rozwoju dla uczniów w zakresie języka niemieckiego i angielskiego, jak również poznania zwyczajów i tradycji .
Mat. Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Scroll to top