Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Powiatowe ćwiczenia obronne

Powiatowe ćwiczenia obronne

Powiatowe ćwiczenia obronne

W dniach 5-6 listopada 2015 w powiecie iławskim odbyły się ćwiczenia obronne pod kryptonimem „FENIKS”.Głównym tematem ćwiczenia było doskonalenie funkcjonowania organu samorządu terytorialnego w czasie podwyższania gotowości obronnej państwa oraz zabezpieczenia Sił Zbrojnych.
5 listopada na terenie miasta Lubawa realizowaliśmy takie epizody jak: rozwinięcie systemu Stałego Dyżuru w Urzędzie Miasta Lubawa, dystrybucja preparatów stabilnego jodu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz ewakuacja Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w wyniku podejrzenia podłożenia ładunku wybuchowego.
6 listopada przeprowadzona została ćwiczebna Akcja Kurierska Administracji Publicznej we współdziałaniu z Wojskową Komendą Uzupełnień w Ostródzie. Wytypowani kurierzy – pracownicy UM Lubawa, roznosili ćwiczebne karty powołania. Kurierzy informowali żołnierzy że są to karty ćwiczebne na potrzeby ćwiczeń powiatowych. O godzinie 14:00 w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyła się Konferencja podsumowująca przebieg ćwiczeń, wraz z ich dokładnym omówieniem przez poszczególne jednostki i służby. Z przeprowadzonych ćwiczeń wyciągnięto wnioski. Ćwiczenia obronne są organizowane co cztery lata.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top