Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Przedszkole Miejskie wzięło udział w akcji „Kilometry dobra”

Przedszkole Miejskie wzięło udział w akcji „Kilometry dobra”

Przedszkole Miejskie wzięło udział w akcji „Kilometry dobra”

W niedzielę 31 maja 2015 r. na olsztyńskiej Starówce odbył się Rodzinny Piknik, któremu towarzyszyło wiele atrakcji: na scenie pojawili się wykonawcy muzyki disco i pop. Było stoisko z grami, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, prezentacja motocykli, prezentacja piesków ze schroniska dla zwierząt, aerobik dla dużych i małych oraz  wiele innych  ciekawych propozycji dla dzieci i dorosłych. Piknik zakończył się koncertem Majki Jeżowskiej, która zaśpiewała swoje największe hity.
W czasie pikniku  można było pomóc najbardziej potrzebującym i wziąć udział w akcji „Kilometry Dobra”. Celem akcji było pobicie rekordu Guinnessa w układaniu kilometrów ze złotówek. Cały zysk ze zbiórki przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Dla  uczestników akcji przygotowano upominki. Nasze przedszkole jako jedyne z województwa warmińsko – mazurskiego uczestniczyło w akcji „Kilometry Dobra” i zostało również nagrodzone . Dzieci otrzymały grę zręcznościową „Pingwiny”, książeczki z opowiadaniami i bajkami i słodycze. Nagrodę w imieniu placówki odebrała nauczycielka Dorota Żmudzińska – koordynatorka akcji w Przedszkolu Miejskim w Lubawie. Zebraliśmy  kwotę 598 złotych, co pozwoliło na ułożenie 13,5 metrowego odcinka – to dużo, gdyż w czasie finału ze wszystkich monet ułożono 539 metrów „dobra”. Pieniądze, które przekazaliśmy w ramach akcji pochodziły ze zbiórki monet do skarbonek ustawionych w każdej sali oraz  ze sprzedaży ozdób wielkanocnych.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – dzieciom, rodzicom oraz osobom zaangażowanym w organizację akcji w naszej placówce.
Opracowanie: D. Żmudzińska

Komentarze

Komentarze

Scroll to top