Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym VII Memoriał Bolesława Dubickiego 6-8 marca Warszawa

W dniach 6-8 marca w Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym VII Memoriał Bolesława Dubickiego. Turniej ten był też pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W imprezie wzięło udział 204 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Sokół Lubawa reprezentowało 5 zawodników. W klasyfikacji drużynowej klub z Lubawy zajął 8 miejsce.

Indywidualnie w kategorii do 42 kg I miejsce wywalczył Patryk Rożentalski, w tej samej wadze Filip Januszewski zdobył brązowy medal a piąty był Wojciech Świątkowski. W kategorii do 58 kg – 25 miejsce zajął Błażej Licznerski a w kategorii do 85 kg – 14 miejsce zajął Kacper Łuczak.

Po tym turnieju Patryk Rożentalski dostał powołanie do kadry Polski, na obóz sportowy i turniej, który odbędzie się na Węgrzech. W turnieju w Warszawie nie wystartował z powodu kontuzji Michał Zawadzki, który wraca już do zdrowia i obecnie rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Polski.