Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym w Radomiu

Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym w Radomiu

W Radomiu w dniach 7-9.10.2016 r odbył się Puchar Polski w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 216 zawodników z 54 klubów z Polski, Litwy, Ukrainy i Danii. MLKS” Sokół” sklasyfikowany został na 13 miejscu. Indywidualnie sukces odniósł Kacper Łuczak, debiutując w kategorii do 100 kg zajął II miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem z Litwy. Kacper do ostatniej minuty prowadził 1:0 w końcówce walki dał się zaskoczyć na rzut biodrowy i przegrał na “łopatki”. Jednak w tej kategorii spisał się najlepiej z Polaków i trener Kadry Polski – Piotr Szczeponiok powołał go do 10 osobowej reprezentacji na wyjazd na zawody i obóz sportowy do Pragi. Pozostałe sokoły sklasyfikowani na następujących miejscach:
50 kg Rożentalski Przemysław 11 m
54 kg Januszewski Filip 9 m
Rożentalski Patryk 20 m
63 kg Gajewski Radosław 16 m
69 kg Licznerski Błażej 23 m.
Jest też przykra wiadomość, Radek po dwóch dobrych i wygranych walkach na przewagę techniczną w trzeciej doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji.
Cieszymy się z sukcesu Kacpra i życzymy udanej rywalizacji o wyjazd na Mistrzostwa Świata w przyszłym roku a Radkowi szybkiego powrotu do zdrowia.