Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Razem możemy wszystko! 

Razem możemy wszystko! 

Razem możemy wszystko! 

W ostatni weekend listopada wybraliśmy się do Działdowa na rajd „INNY NIŻ WSZYSTKIE XII: Weselny Klimat”! Organizatorzy, czyli 10 GDWDH „Heweliusz”, obchodzili 18 lat istnienia drużyny. Z te okazji udział wzięło ponad 200 harcerzy!

W piątek wzięliśmy udział we wspaniałym świeczkowisku przedstawiającym historię jublitatów. Jest ona naprawdę wyjątkowa i ciekawa, tym bardziej wspaniale, że chcieli się nią z nami podzielić. Zaproszeni byli również założyciele drużyny. Na drugi dzień z samego rana każdy patrol wyruszył na trasę po Działdowie. Tematyka była rodem z Las Vegas, gdyż zagubił się przed ślubem pan młody! Na punktach poznawaliśmy kolejność wydarzeń, ciekawostki, łączyliśmy fabułę w całość!

Zadaniem każdego patrolu było przygotowanie prezentu dla Heweliusza, zabranie strojów weselnych oraz ciasta. Dzięki temu w sobotę od godzin popołudniowych aż do późnych nocnych bawiliśmy się jak na prawdziwym weselu! Każdy patrol musiał wyznaczyć parę młodą, która złożyła sobie przysięgę, wymieniła butami, zatańczyła razem belgijkę. Wszystko oczywiście w formie zabawy! Odbyło się łapanie bukietu, krawata, składaliśmy życzenia, dawaliśmy prezenty i bawiliśmy się „do białego rana”. 

Niedziela to zawsze czas pożegnań, porządków i zakończenia rajdu. Na apelu kończącym nastąpiło rozdanie nagród dla drużyn, które najlepiej spełniły swoje zadania przedrajdowe, uczestniczyły aktywnie z rajdzie i zdobyły jak najwięcej punktów. Przepełniła nas wielka radość, kiedy otrzymaliśmy I miejsce w kat. drużyn starszoharcerskich! Jako nagrodę dostaliśmy bon na 100 zł do wykorzystania w składnicy harcerskiej oraz duży słoik Nutelli, którego przeznaczenie określiliśmy natychmiast! 🙂

Razem bawiliśmy się wspaniale, zapraszamy na zbiórki (piątek 17.00) i wspólne wyjazdy!

Opracowanie:

Gimnazjum w Lubawie,

25 Lubawska Drużyna Starszoharcerska

im. phm. Bronisława Grzymowicza

Komentarze

Komentarze

Scroll to top