Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Solistki po raz kolejny wyśpiewały sukces

Solistki po raz kolejny wyśpiewały sukces

Solistki po raz kolejny wyśpiewały sukces

Udział w festiwalach o tematyce świąteczno – kolędowej był dla naszych solistów bardzo udany.
Pierwsze laury zdobyła Dominika Dąbrowska, która 15 stycznia na Ogólnopolskim Festiwalu ,,Piosenka jest dobra na zimę” w Szczecinku wyśpiewała 3 miejsce. Do festiwalu Dominika zakwalifikowała się na podstawie nadesłanych nagrań demo a w jury zasiadł m.in. Janusz Panasewicz, lider zespołu Lady Pank. W tym samym dniu w Samborowie odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, podczas którego inna solistka MOK-u Aleksandra Rutkowska zajęła 1 miejsce.
Dwudniowy wyjazd do Gdańska (24-25 stycznia) na VII Ogólnopolski Konkurs Wokalny ,,Nad światem cicha noc” obfitował w wiele emocji. Podczas festiwalu odbyły się warsztaty wokalne z Maciejem Miecznikowskim z zespołu ,,Leszcze”. MOK w Lubawie reprezentowały: Dominika Dąbrowska, Julia Buczkowska, Monika Krajewska, Aleksandra Rutkowska, Jagoda Dymczyk i Karolina Szpanowska, które zakwalifikowały się na podstawie wcześniej nadesłanych nagrań demo. W jury konkursu zasiadł znany wokalista zespołu TSA oraz juror The Voice of Poland – Marek Piekarczyk. 1 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął Zespół DREAMS, w którym śpiewają dwie nasze solistki – Dominika Dąbrowska i Karolina Szpanowska.
Na zakończenie sezonu kolędowego nasi wokaliści wzięli udział w ,,Kolędowej Szansie na sukces” w Nowym Mieście Lubawskim. Z uśmiechem na ustach każda z naszych wokalistek biorących udział w konkursie przywiozła dyplom laureata, W kat. kl. I – III Monika Krajewska utworem ,,Kolędnicy wędrownicy” wyśpiewała 2 miejsce. W kategorii kl. IV-VI aż dwie nasze reprezentantki Julia Buczkowska i Dominika Dąbrowska otrzymały ex aequo 1 miejsce.
W kategorii klas gimnazjalnych reprezentowała nas Jagoda Dymczyk, która utworem ,,Uciekali” wywalczyła 2 miejsce.
Instruktorem wokalnym solistów MOK jest Agnieszka Kasprzycka

Komentarze

Komentarze

Scroll to top