Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Spotkanie burmistrza z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkoli niepublicznych

Spotkanie burmistrza z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkoli niepublicznych

Spotkanie burmistrza z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkoli niepublicznych

W czwartek, 15 grudnia, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkoli niepublicznych z burmistrzem i radnymi Rady Miasta. W spotkaniu wzięli również udział dyrektorzy dwóch przedszkoli niepublicznych funkcjonujących na terenie Lubawy. Celem spotkania było przedstawienie sposobu finansowania tych placówek przez miejski samorząd, porównanie funkcjonowania przedszkoli niepublicznych oraz publicznych oraz przedstawienie wstępnych planów samorządu dotyczących nowej sieci placówek publicznych od przyszłego roku szkolnego.

Samo spotkanie było pokłosiem październikowej sesji, w trakcie której rodzice zgłaszali swoje uwagi w kwestiach m. in. finansowania przedszkoli niepublicznych. Głównym zarzutem była niewystarczająca ilość miejsc dla dzieci w Przedszkolu Miejskim oraz konieczność ponoszenia wyższych opłat przez rodziców za opiekę w przedszkolach niepublicznych. Burmistrz analizował obecną sytuację oświatową w Lubawie, na którą składa się zarówno niewystarczająca liczba miejsc w przedszkolu publicznym, reforma oświatowa zakładająca m.in. likwidację gimnazjum, jak również wniosek Rady Pedagogicznej Gimnazjum, która zaproponowała przekształcenie placówki w szkołę podstawową. Część obecnego budynku Gimnazjum zostanie również zaadaptowana na drugie przedszkole publiczne. Do połowy lutego powinna zostać podjęta decyzja co do ostatecznego kształtu funkcjonowania placówek oświatowych w Lubawie od nowego roku szkolnego 2017/2018.

Na spotkaniu zostały przedstawione dwie prezentacje, które w sposób matematyczny obrazowały proces naliczania dotacji dla przedszkola niepublicznego oraz przedstawiły nakłady finansowe ponoszone przez samorząd na utrzymanie miejskich szkół podstawowych. Podczas spotkania każdy miał możliwość wypowiedzi i zaprezentowania swojego stanowiska.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top