Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

6 kwietnia 2016 r. w Bibliotece im. Jana Dantyszka w lubawskim Gimnazjum odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim – powieściopisarzem, autorem książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuatorem znanego cyklu powieści  Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik …”.

Autor często spotyka się z czytelnikami, dzięki czemu zdobył spore doświadczenie w popularyzacji czytelnictwa. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w spotkaniu. Mówił o tym, że nasza cywilizacja zatoczyła koło i powróciła do kultury obrazkowej, dlatego w formie nowoczesnej prezentacji multimedialnej dynamicznie przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej i dziennikarskiej. Autor barwnie i żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach, a wszystko oprawione było wspaniałą, klimatyczną muzyką.

Przybliżył uczestnikom spotkania postacie najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz twórców tych postaci. Zwrócił uwagę młodzieży na to, co jest najważniejsze u detektywa – mianowicie „ważący 1,25 kg, najlepszy przenośny laptop”, czyli po prostu mózg. Mówił także o wyjątkowości skromnego, mądrego Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule – niepozornym aucie-amfibii z 12-cylindrowym silnikiem ferrari, które ma nieprzeciętne możliwości. Wybitną osobowość bohatera porównał z przereklamowanym Jamesem Bondem i Robertem Langdonem z „Kodu Leonarda da Vinci”.

Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodzieży, przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych: aby mieli marzenia, cel w życiu i pasje, które trzeba realizować. Chętnie odpowiadał na pytania, między innymi dotyczące pracy pisarza i doradził początkującym autorom, od czego powinni zacząć.

Na zakończenie Arkadiusz Niemirski zachęcił do obserwowania jego strony internetowej http://www.niemirski.com, na której znajduje się m.in. blog pisarza oraz kontaktu mailowego. Zapewnił, że zawsze każdemu odpisuje.

Opracowanie: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Scroll to top