Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Spotkanie z Barbarą Rosiek

Spotkanie z Barbarą Rosiek

Spotkanie z Barbarą Rosiek

Na spotkanie z Barbarą Rosiek, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubawie przybyła młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół i Gimnazjum w Lubawie. Nasz gość to pisarka, poetka i psycholog kliniczny, a jednocześnie kobieta, której udało się wyrwać ze szponów różnych nałogów. Tematem kultowej, ponadczasowej książki pt. „Pamiętnik narkomanki” były autentyczne przeżycia autorki związane z wychodzeniem z nałogu. Pisała ją począwszy od 14 roku życia w przeciągu kilku lat. Z wielkim zainteresowaniem, a wręcz czasami zażenowaniem młodzież słuchała opowieści o narkotykach, uzależnieniach, ich przyczynach i skutkach.
A także o tym, jak wielką rolę w życiu człowieka pełni miłość, rodzina, poczucie własnej wartości i godności. Uczestnicy spotkania zadawali mnóstwo pytań, często bardzo osobistych, na które autorka cierpliwie odpowiadała. Wspominała swoją współpracę
z Markiem Kotańskim i wiele sytuacji, które miały silny wpływ na jej decyzje i życiowe wybory. Przestrzegała młodzież przed wszelkimi kontaktami z używkami i różnorakimi uzależnieniami, które nieustannie podsuwa nam dzisiejszy świat. Pani Rosiek cały czas pisze nowe książki, które opiera na doświadczeniach płynących z pracy, jako psycholog kliniczny.
Na końcu spotkania nie obyło się bez autografów i wspólnych fotografii.
Dziękujemy Pani Barbarze Rosiek za autentyzm i mądre przesłanie, iż „każdy człowiek jest jak książka” i to właśnie my jesteśmy odpowiedzialni za treść księgi naszego życia. Warto więc przeżyć je jak najlepiej dla siebie i dla innych.

 

Komentarze

Komentarze

Scroll to top