Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Spotkanie z kapelmistrzem

Spotkanie z kapelmistrzem

Spotkanie z kapelmistrzem

Dnia 1 marca br., w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi” uczestnicy i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie uczestniczyli w nietypowej „lekcji muzycznej”, którą poprowadził p. Stefan Raczyński, kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie, z pomocą pań grających w Orkiestrze: p. Emilii Licznerskiej i p. Andżeliki Rafińskiej. Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi instrumentami, które składają się na całokształt brzmienia orkiestry. Kapelmistrz przedstawił budowę instrumentów, zasady ich działania i grania na nich. Pan Stefan Raczyński z dużym zaangażowaniem opowiadał o Miejskiej Orkiestrze Dętej i o instrumentach muzycznych. Omówił historię i najważniejsze osiągnięcia Orkiestry.

Każdy z obecnych uczestników mógł sam przekonać się, że gra na instrumentach dętych to niełatwa sztuka i wymaga od grającego nie tylko talentu, ale również ciężkiej i żmudnej pracy.

Kierownik, uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury p. Zenonowi Paprockiemu oraz p. Stefanowi Raczyńskiemu za możliwość uczestniczenia w spotkaniu i „warsztatach muzycznych”.

Materiał: ŚDS Lubawa

Komentarze

Komentarze

Scroll to top