Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » „Ty też możesz być Mikołajem”- koncert mikołajkowy

„Ty też możesz być Mikołajem”- koncert mikołajkowy

„Ty też możesz być Mikołajem”- koncert mikołajkowy

„Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, przekażmy sobie znak pokoju. Przekażmy sobie znak”
Dnia 6 grudnia o godzinie 16.00 w naszej szkole tradycyjnie odbył się koncert mikołajkowy „ Ty też możesz być Mikołajem” połączony z kiermaszem świątecznym. Zgromadzeni licznie w sali gimnastycznej goście, mogli wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Świątecznym piosenkom towarzyszyły występy uczniów, którzy zaprezentowali wiersze oraz opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych.
Opracowaniem scenariusza przedstawienia zajęła się pani Maria Wilczopolska, zaś oprawą muzyczną i przygotowaniem piosenek panie: Monika Zagórska-Rogowska i Bożena Nowakowska.
Oprócz części artystycznej zgromadzeni na koncercie widzowie mogli skorzystać ze szkolnej kawiarenki, gdzie serwowano pyszne domowe wypieki, kawę, herbatę i napoje. Jak co rok, występom towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić wykonane przez nauczycieli, uczniów i rodziców ozdoby świąteczne, stroiki, bombki, kartki, choinki oraz pierniki. Podczas koncertu można było poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a słowa finałowej piosenki „ Znak pokoju” niech będą dla nas mottem w tym magicznym, świątecznym czasie. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy czynnie włączyli się w organizację tego szlachetnego przedsięwzięcia i tym, którzy zechcieli nas w tym dniu wysłuchać.

Artykuł/zdjęcia: Martyna Dmochewicz/Agnieszka Hejda

Komentarze

Komentarze

Scroll to top