Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Z wizytą w Malborku

Z wizytą w Malborku

Z wizytą w Malborku

W dniu 19 września 2014 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wraz z opiekunami, rodzicami i terapeutami wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Malborka. Wyjazd miał charakter wyjątkowo historyczny, gdyż plan wyjazdu obejmował zwiedzanie Muzeum Zamkowego oraz pobyt w Dino Parku.
Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się ze zbiorami oraz historią zamku i zakonu krzyżackiego. Przewodnik oprowadził uczestników po dziedzińcu zamkowym, Zamku Średnim oraz Zamku Wysokim, a wśród wielu historycznych miejsc najciekawsze były: kościół zamkowy NMP, refektarz letni i zimowy, spichlerz, kuchnia i izba kuchmistrza, komnaty dostojników zakonnych, skarbiec oraz wystawa bursztynu i pokaz wybijania średniowiecznych monet.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Dino Parku w Malborku. Uczestnicy, przenosząc się w czasy prehistorii, spacerując po ścieżce edukacyjnej mogli na własne oczy przekonać się jak wyglądały i żyły dinozaury. Wśród realistycznie wyglądających eksponatów dinozaurów mieszkały jak najbardziej żywe zwierzęta Mini Zoo, m. in.: muflony, alpaki, daniele, kangury, kózki karłowate. Dużym przeżyciem był dla uczestników seans w kinie 5D Extreme „Zagłada dinozaurów”, podczas którego widz jest prawdziwym uczestnikiem wydarzeń, oglądanych na ekranie. Ciekawym punktem pobytu w Dino Parku było również zwiedzanie Muzeum Skamieniałości, a w nim zgromadzonej kolekcji pradawnych szczątków zwierząt i roślin odciśniętych w skamielinach, bardzo okazale wyglądających minerałów i szkieletu dinozaura.
Dzień upłynął pod znakiem wspaniałej zabawy z wielką historią w tle, w towarzystwie przepięknej pogody oraz dobrych humorów uczestników wycieczki.

Materiał: ŚDS Lubawa

Komentarze

Komentarze

Scroll to top