Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » ZAJĘCIA INTEGRACYJNO – AKTYWIZACYJNE W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ W LUBAWIE

ZAJĘCIA INTEGRACYJNO – AKTYWIZACYJNE W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ W LUBAWIE

ZAJĘCIA INTEGRACYJNO – AKTYWIZACYJNE W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ W LUBAWIE

Wrzesień nieuchronnie kojarzy się z jesienią, rozpoczęciem roku szkolnego, wzmożoną pracą po błogim letnim wypoczynku. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lubawie od dziś panuje podobna atmosfera. Ale chcemy jeszcze zatrzymać na chwilę letni nastrój i powspominać wydarzenia, w których braliśmy udział podczas letnich miesięcy, kiedy realizowany był w warsztacie plan zajęć integracyjno – aktywizacyjnych. W tym roku poza zajęciami ruchowymi i sportowymi, które realizowane były m. in. na boisku Orlika przy Szkole Podstawowej w Lubawie, siłowni na powietrzu w lubawskich Łazienkach lub z wykorzystaniem ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta – uczestnicy mieli okazję wziąć udział w kilku ciekawych spotkaniach edukacyjnych. Jednym z nich była lekcja biblioteczna, którą poprowadziła dla nas pani Izabela Dziomba. Była to nasza pierwsza wizyta jako grupy w tym miejscu. Spotkanie miało na celu zapoznanie z biblioteką publiczną i jej księgozbiorem oraz poznanie Drogi książki od autora do czytelnika. W czytelni z zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji o tym,  jak długą drogę przechodzi książka zanim możemy ją przeczytać. Następnie mieliśmy możliwość przejść między regałami w wypożyczalni dla dorosłych, zapoznać się z niezwykle przyjazną wypożyczalnią dla dzieci i młodzieży. Wszystkim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądaliśmy. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziły książki z ilustracjami 3D. Wizyta zaowocowała kilkuosobowym wzrostem liczby czytelników, bowiem uczestnicy zapragnęli pozostać w przyjaźni z książką na dłużej.
Jednymi z ciekawszych były też spotkania z panią Dorotą Kawka, która jako dietetyk przedstawiła obrazowo zasady zdrowego żywienia, które to – połączone z aktywnością ruchową – powinny dać efekt w postaci zdrowego ciała i ducha. Na zakończenie pierwszego spotkania uczestnicy pod okiem pani dietetyk wykonali smaczną i zdrową sałatkę owocową, którą potem ze smakiem skonsumowaliśmy. Dla potwierdzenia, iż zbilansowana dieta i ruch prowadzą do sukcesu – na drugim ze spotkań pani Dorota zaprezentowała swój olimpijski dorobek w postaci medali, pucharów, pamiątkowych koszulek i gadżetów. Okazało się , że pani Dorota ma na swoim koncie mnóstwo przebiegniętych kilometrów i za sobą udział w masie imprez, w których biegła bądź to dla jakiegoś założonego celu ( imprezy charytatywne, pomocowe itp.) bądź dla sprawdzenia własnych granic możliwości. Wrażenia, którymi dzieliła się z uczestnikami wywołały duże emocje wśród słuchaczy oraz podziw w ich oczach.
Na liście zajęć – poza edukacyjnymi – znalazły się też takie – nieco bardziej relaksujące. Jednym z nich była rytmika prowadzona przez panią Joannę Gruźlewską – na co dzień wychowawcę w Przedszkolu Miejskim, gdzie prowadzi również zajęcia z zakresu rytmiki i muzyki. Wesołe i aktywne zajęcia pozytywnie wpłynęły na nastroje uczestników warsztatu.
Bardzo wciągające okazały się także wyjścia na ryby, nad którymi czuwał Instruktor Terapii Zajęciowej z naszego warsztatu , pan Krzysztof Drzewiński. Grupa wiernych miłośników wędkarstwa regularnie brała udział w karmieniu oraz łowieniu ryb w kilku miejskich zbiornikach wodnych przeznaczonych do tego celu.
Uczestnicy warsztatu brali także udział w wielu innych zajęciach na terenie warsztatu, takich jak: zajęcia kulinarne, rozgrywki gier planszowych, zajęcia reedukacyjne, poprawiające sprawności psychofizyczne itp. Tak więc pełni nowych sił do pracy żegnamy wakacje z nadzieją, że kolejne upłyną pod znakiem równie ciekawych wydarzeń.

WTZ przy Stow. nROA w Lubawie
Lidia Nowakowska

Komentarze

Komentarze

Scroll to top