Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Zebranie członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

Zebranie członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

Zebranie członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow

8 maja w przeddzień Festiwalu Cittaslow w Gołdapi odbyło się zebranie członków Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Spotkaniu przewodniczył koordynator polskiej sieci – burmistrz Olsztynka – Artur Wrochna. Podczas zebrania miasta założycielskie, czyli Reszel, Bisztynek, Biskupiec i Lidzbark Warmiński oraz Nowe Miasto Lubawskie przedstawiły sprawozdanie z recertyfikacji. Burmistrzowie wyżej wymienionych miast zgodnie stwierdzili, że jakość życia znacznie się poprawiła, a wszystkie zmiany w miastach są przeprowadzone w duchu Cittaslow. O przyłączenie do grona Cittaslow ubiegają się Lidzbark, Orneta oraz Działdowo. Te miasta obecnie przeprowadzają certyfikację. Tę drogę za sobą ma już Prudnik – miasto z woj. opolskiego. Podczas zebrania burmistrzowie podjęli uchwałę ws. rekomendacji członkostwa Prudnika w sieci Cittaslow.
Ważną informacją dla mieszkańców Lubawy jest potwierdzenie organizacji Festiwalu Cittaslow w Lubawie w 2016r. Wiadomość ta została oficjalnie przekazana podczas zebrania. W tej kwestii głos zabrał burmistrz Lubawy – Maciej Radtke, który podziękował za taką możliwość oraz podkreślił, że że Przyjaciół Cittaslow będziemy gościć w roku, w którym  będziemy obchodzić Jubileusz 800-lecia chrztu ziemi lubawskiej.
Ważną zmianą organizacyjną jest przeniesienie Cittaslow z Departamentu Polityki Jakości do Departamentu Turystyki. Sieć Miast Cittaslow ma być jednym z trzech głównych kierunków rozwoju turystyki Warmii i Mazur obok Kanału Elbląskiego oraz Wielkich Jezior Mazurskich.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top